O româncă și-ar fi ucis fiica de 13 ani, după care și-a pus capăt zilelor. Scenele au avut loc într-un apartament din Torino.
Un alt caz cutremurător a șocat întreaga comunitate de români și italieni din Torino. O româncă de 39 de ani stabilită de mai mulți ani acolo, care locuia împreună cu cele două fiice într-un apartament, și-ar fi ucis fiica de 13 ani după care și-a luat viața.
Descoperirea șocantă a fost făcută de fiica cea mare a femeii. Aceasta se despărțise de soțul ei, iar o vecină a mărturisit, conform observatornews.ro, că este posibil ca Mihaela să fi fost deprimată, deși părea o femeie extrem de puternică. "Poate era prea deprimată şi nimeni nu a acordat atenţie acestui lucru. Părea o femeie puternică, nu ştiu cum i-a trecut prin cap un astfel de lucru.
Îmi pare rău pentru fată, era o fată foarte frumoasă. Foarte frumoasă şi foarte inteligentă!", spune o vecină.
Fiica cea mare a descoperit trupurile neînsuflețite în casă
Când fiica cea mare de 19 ani a ajuns acasă, aceasta a avut un șoc, deoarece a găsit trupul surorii sale întins pe podea, iar în aceeași cameră se afla și mama ei.
Sora cea mare a strigat disperată după ajutor, iar vecinii au sunat imediat la numărul de urgență. Cadrele medicale sosite la fața locului au încercat să facă tot ce le-a stat în putință pentru a o salva pe fata de 13 ani, însă toate eforturile au fost în zadar. Tânăra de 19 ani a suferit un șoc în urma celor întâmplate și a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportată la spital. Polițiștii italieni au deschis o anchetă pentru a înțelege cu exactitate ce anume s-a întâmplat în apartamentul femeii. Prima ipoteză a autorităților ar fi că femeia, pe fondul unei depresii, ar fi avut o ceartă cu fiica de 13 ani, moment în care ar fi ștrangulat-o. Ulterior, mama ar fi realizat gravitatea problemei, apoi ar fi decis să își pună capăt zilelor. Oamenii care locuiau în același bloc cu femeia au descris-o ca pe o femeie politicoasă, însă ar fi fost vizibil măcinată de tristețe.