Cine este Mihaela, femeia care și-ar fi ucis fiica de 13 ani, apoi și-a luat viața

Cine este Mihaela, femeia care și-ar fi ucis fiica de 13 ani, apoi și-a luat viața

O româncă și-ar fi ucis fiica de 13 ani, după care și-a pus capăt zilelor. Scenele au avut loc într-un apartament din Torino.

Un alt caz cutremurător a șocat întreaga comunitate de români și italieni din Torino. O româncă de 39 de ani stabilită de mai mulți ani acolo, care locuia împreună cu cele două fiice într-un apartament, și-ar fi ucis fiica de 13 ani după care și-a luat viața. Descoperirea șocantă a fost făcută de fiica cea mare a femeii. Aceasta se despărțise de soțul ei, iar o vecină a mărturisit, conform observatornews.ro, că este posibil ca Mihaela să fi fost deprimată, deși părea o femeie extrem de puternică. "Poate era prea deprimată şi nimeni nu a acordat atenţie acestui lucru. Părea o femeie puternică, nu ştiu cum i-a trecut prin cap un astfel de lucru.

Îmi pare rău pentru fată, era o fată foarte frumoasă. Foarte frumoasă şi foarte inteligentă!", spune o vecină.

Fiica cea mare a descoperit trupurile neînsuflețite în casă

Citește și: Noi informații despre suspectul crimei din Piatra Neamț. Ce au arătat analizele toxicologice în cazul tânărului de 22 de ani

Crimă Torino [Sursa foto: La Presse]

Citește și: Noi dezvăluiri în cazul elevei de 18 ani care a fost ucisă la ferma unde făcea practică. Ce i-ar fi dezvăluit tânăra unei colege înainte să se întâmple tragedia

Când fiica cea mare de 19 ani a ajuns acasă, aceasta a avut un șoc, deoarece a găsit trupul surorii sale întins pe podea, iar în aceeași cameră se afla și mama ei.

Sora cea mare a strigat disperată după ajutor, iar vecinii au sunat imediat la numărul de urgență. Cadrele medicale sosite la fața locului au încercat să facă tot ce le-a stat în putință pentru a o salva pe fata de 13 ani, însă toate eforturile au fost în zadar. Tânăra de 19 ani a suferit un șoc în urma celor întâmplate și a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportată la spital. Polițiștii italieni au deschis o anchetă pentru a înțelege cu exactitate ce anume s-a întâmplat în apartamentul femeii. Prima ipoteză a autorităților ar fi că femeia, pe fondul unei depresii, ar fi avut o ceartă cu fiica de 13 ani, moment în care ar fi ștrangulat-o. Ulterior, mama ar fi realizat gravitatea problemei, apoi ar fi decis să își pună capăt zilelor. Oamenii care locuiau în același bloc cu femeia au descris-o ca pe o femeie politicoasă, însă ar fi fost vizibil măcinată de tristețe.

Crimă Torino [Sursa foto: ANSA]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Noi detalii în cazul crimei din Piatra Neamț! Tânărul acuzat că și-a ucis tatăl polițist a făcut o cerere neașteptată în fața magistraților

Puțini știu cine este și cu ce se ocupă soția lui Ciprian Ciucu. Cristina Simona și primarul Capitalei s-au cunoscut când aveau doar 18 ani

Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are

INCIDENT GRAV în Băile Felix! Două fetițe s-au electrocutat la locul de joacă din incinta unui ștrand. Acestea au fost transportate la spital

Alertă în Grecia: un pește toxic se răspândește rapid în apele mării și poate mușca turiști. Medici avertizează: „Conține o toxină foarte periculoasă”

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro