Cine este Maria Diana But, concurentă la "Insula de 1 milion". Aceasta a fost crescută de o altă familie

 cine este maria de la insula de 1 milion
Cine este Maria Diana But, concurentă la "Insula de 1 milion". Aceasta a fost crescută de o altă familie

Maria, concurenta la “Insula de 1 milion” face parte din cei 50 de concurenți participanți. Află din rândurile de mai jos tot ce trebuie să știi despre Maria Diana But!

Maria-Diana But se numără printre cei 50 de concurenți norocoși care participă în reality show-ul plin de aventură și suspans, “Insula de 1 milion”, difuzat la Kanal D.

Ce vârstă are Maria Diana But

Citește și: Cine este Argentina Rusalina Korobian, concurentă la "Insula de 1 milion". Aceasta are o sensibilitate pentru persoanele în vârstă

Cine este Maria Diana But, concurentă la Insula de 1 milion[Sursa foto: Instagram]

Citește și: Cine este Georgiana Moisa, concurentă la "Insula de 1 milion". Aceasta are visul de a își deschide propria firmă de transport marfă

În vârstă de 25 de ani, Maria Diana But vrea să demonstreze telespectatorilor calitățile pe care le-a dobândit până la această vârstă, anume determinarea și curajul. Maria este stabilită în Lovrin, Timiș, și își dorește să dea tot ce poate pentru a câștiga marele premiu.

Cu ce se ocupă Maria Diana But

Maria-Diana But lucrează în domeniul kinetoterapie și motricitate specială. Aceasta vine la pachet cu o poveste de viață plină de obstacole și vise mărețe.

Ce studii are Maria Diana But

cine este maria de la insula de 1 milion varsta
Cine este Maria Diana But, concurentă la Insula de 1 milion[Sursa foto: Instagram]

Maria-Diana But s-a născut pe data de 4 februarie 1998, în Timișoara.

Tânăra a urmat cursurile Liceului cu Program Sportiv "Banatul", începându-și ulterior cariera profesională în domeniul medical, cu specializare în kinetoterapie și motricitate specială.

Cine este Maria Diana But, concurenta la "Insula de 1 milion" 

Concurenta reality show-ului ”Insula de 1 milion” are grijă de o fetiță în vârstă de 2 ani, în Timișoara. Maria-Diana But nu a făcut pasul cel mare, însă trăiește o frumoasă poveste de dragoste de un an, cu o fată numită Loredana.

Maria-Diana este considerată a fi o tânără harnică și determinată să treacă peste toate obstacolele vieții. Unul dintre cele mai mari vise ale concurentei este să viziteze plajele exotice ale lumii, astfel că această dorință a dus-o până în Florida. În acel loc, tânăra a lucrat ca bonă pentru o familie și s-a ocupat de doi copii. Așadar, experiența surprinzătoare din America a durat 5 luni și jumătate, timp în care a trăit momente de neuitat și s-a descoperit pe sine.

Citește și: Horoscop februarie 2026: Semnul zodiacal care trăiește o poveste de dragoste ca în filme- kanald.ro

Citește și: Anunț foarte important pentru români!- stirilekanald.ro

Deși are fobie de moarte și de șerpi, Maria-Diana But a dat dovadă de faptul că este neînfricată. Aceasta a continuat să își urmeze visele și să se aventureze către necunoscut.

Maria se consideră a fi o femeie independentă, bine organizată și tolerantă, caracteristici care cu siguranță o vor ajuta în fața provocărilor pe care le va întâlni în emisiunea ”Insula de 1 Milion”. Mai mult decât atât, aceasta își dorește să cunoască o vedetă internațională, Rihanna.

Prin ce dramă familială a trecut Maria Diana But

Cine este Maria Diana But, concurentă la "Insula de 1 milion"[Sursa foto: Instagram]

Maria-Diana But este recunoscătoare familiei sale pentru tot sprijinul acordat de-a lungul vieții, mai ales în momentele mai puțin plăcute. Din nefericire, concurenta a fost nevoită să treacă printr-o adevărată dramă. Aceasta a fost crescută împreună cu fratele și sora ei de o altă familie, după ce mama lor s-a stabilit în Germania și s-a recăsătorit. Cu toate astea, Maria-Diana a depășit obstacolele și a găsit forța de a merge mai departe pentru a-și urma visurile.

Concurenta reality show-ului ”Insula de 1 milion” a luat decizia de a-și părăsi familia adoptivă alături de fratele său, Adrian Stoica. Aceasta își iubește fratele și îl poartă în suflet neîncetat. Din păcate, familia care i-au adoptat au reacționat negativ la decizia tinerei de a pleca, manifestând un comportament posesiv și agresiv, atât fizic, cât și verbal. Sora mai mică a rămas în grija familiei adoptive, și nu i se permite să păstreze legătura cu Maria.

Astfel, participarea la competiția "Insula de 1 milion" este pentru Maria-Diana But o oportunitate de a-și testa limitele și de a demonstra că nimic nu o poate doborî. De asemenea, Maria vrea să fie câștigătoare pentru a-și realiza visurile și pentru a aduce o schimbare în viața sa și în a persoanelor dragi.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Cine este Renata Alexandra Matei, concurentă la "Insula de 1 milion". Aceasta este un profesionist recunoscut în industria cosmetică

Zodii care se atrag ca un magnet. Relații pasionale și chimie irezistibilă

Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie

A făcut furori pe micile ecrane... acum e acuzată de crimă. CINE ESTE VEDETA care ar fi otrăvit-o pe fiica partenerului său cu ciocolată și zmeură? Detaliile sunt tulburătoare, iar ancheta scoate la iveală noi informații neașteptate

Mesaje de Anul Nou 2026. Urări speciale pentru familie și prieteni de Revelion

Lucia a izbucnit în lacrimi în ediția de azi. Ce decizie a luat concurenta în legătură cu sezonul 5: ,,Fac doar de emisiune”

Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies