Care a fost relația Gabrielei Cristea cu părinții ei. Ce traume are prezentatoarea TV: „Ei cumva făceau front comun, iar mama nu avea ce să comenteze.”

Care a fost relația Gabrielei Cristea cu părinții ei. Ce traume are prezentatoarea TV: „Ei cumva făceau front comun, iar mama nu avea ce să comenteze.”
Care a fost relația Gabrielei Cristea cu părinții ei. Ce traume are prezentatoarea TV: „Ei cumva făceau front comun, iar mama nu avea ce să comenteze.”

Gabriela Cristea a vorbit despre traumele pe care le are din copilărie.

Gabriela Cristea a trecut prin câteva traume încă din copilărie, astfel că niciodată nu a avut încredere în ea.

Munca, psihoteraputul principal al Gabrielei Cristea

Citește și: Secretul Gabrielei Cristea pentru ca micii să fie scoși din caserolă intacți. Ce face prezentatoarea TV înainte să pună carnea pe grătar. „E foarte simplu.”

Gabriela Cristea
Gabriela Cristea[Sursa foto: Facebook]

Citește și: Gabriela Cristea, întâmplare neplăcută în parcarea unui complex comercial: „Spiritul civic ne lipsește cu desăvârșire. Nici nu vreau să vă spun ce mi-au auzit urechile.”

Prezentatoarea TV, Gabriela Cristea, a povestit, în cadrul podcastului realizat de Damian Drăghici, despre motivul pentru care niciodată nu a avut încredere în ea și despre faptul că nu a auzit de la cei din jur că face lucruri bune.

S-a axat tot timpul pe muncă și a ajutat-o faptul că jobul ei este unul creativ.

„Psihoterapeutul meu a fost munca. Eu acolo m-am regăsit întotdeauna și asta m-a ajutat să trec peste multe probleme. Nu neapărat că munca mă face să uit, ci cumva munca m-a împlinit din foarte multe puncte de vedere pentru că nu fac o muncă statică, să mă duc la 8 la serviciu, la 5 am ieșit și gata.

Eu am o muncă creativă și atunci probabil și creierul meu funcționează altfel.”, a spus Gabriela Cristea.

Care a fost relația Gabrielei Cristea cu părinții ei

Gabriela Cristea
Gabriela Cristea[Sursa foto: Facebook]

Relația ei cu părinții nu a fost niciodată una foarte bună, iar mama ei nu avea foarte multe cuvinte de spus în fața tatălui. A recunoscut că are traume legate de faptul că toată lumea din jurul ei era mai bună decât ea și a mai adăugat că munca a fost psihoterapeutul ei principal.

„Asta m-a ajutat pentru că, din păcate, eu sunt genul acela de om cu traume legate de încrederea în sine. Pentru că întotdeauna vecinul era mai bun. Venea de la toată lumea. Poate că noi exagerăm acum. Îmi aduc aminte, ceilalți erau mai buni decât mine, iar eu nu eram destul de bună. Da, cu siguranță, (nr. dacă a afectat relația cu părinții) pentru că vrei să te valideze cineva.

Vrei și tu să spună cineva „Bravo, ai făcut bine orice”, nu știu. Nu mai există relație, mama nu mai este, s-a prăpădit. Acum, cu tata, nu. Nici cu mama, nu. Ei cumva făceau front comun, iar mama nu avea ce să comenteze.”, a mai povestit Gabriela Cristea.

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Ce ar schimba Tavi Clonda la soția lui, Gabriela Cristea, și ce anume îl deranjează la ea? „Vreau și mai mult pentru că sunt dependent de iubire.”

Fosta iubită a lui Liviu Dragnea, din nou în vizorul presei! Ce a făcut Irina Tănase...

Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”

Fanii emisiunii Casa Iubirii sunt în șoc după aceste declarații INCENDIARE: "Vreau să înțelegeți că...". Ce a putut să spună Roberta despre participarea ei, dar și despre două dintre concurentele din acest sezon: "Puteam să ies câștigătoare"

Povestea lui Jessy, pisica adoptată de Primăria Sectorului 6! Prin ce peripeții a trecut, înainte să i se schimbe viața din orice punct de vedere?

El a fost și va rămâne marea iubire a celebrei Hande Ataizi, care joacă rolul Cana în serialul "Fata de la fereastră"! Iată cu cine a fost căsătorită îndrăgita actriță

Zece studenți arși de vii într-un incendiu devastator într-un restaurant! Tragedie de nedescris în Peru


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies