În ultima perioadă, Maria Ciobanu a avut parte de mai multe schimbări în viața ei. Cântăreața a părăsit țara natală și s-a mutat în SUA, cumpărându-și o casă în Florida.
Recent, fiul ei, Ionuț Dolănescu, a oferit câteva informații despre ce a făcut celebra artista, în urmă cu puțin timp.
Maria Ciobanu, surpriză pentru familie
Citeste si: Ce părere are Dragoș Dolănescu despre averea Mariei Ciobanu
Ionuț a dezvăluit faptul că interpreta de muzică populară s-a întors în România, totul fiind un mare secret. Maria Ciobanu locuiește la mare depărtare de țara natală, tocmai în SUA, acolo unde și-a cumpărat o casă, în Florida. Artista suferă de astm, dar reușește să își țină boala în frâu. Clima din SUA o ajută mult pentru afecțiunea ei.
Citeste si: Horoscop chinezesc 10 august 2022. Află ce zodie reușește să iasă din zona ei de confort
În cadrul unui interviu, Ionuț Dolănescu a povestit că interpreta de muzică populară se simte mult mai bine și că a fost recent, în România. Chiar dacă fiul lui Dolănescu s-a bucurat nespus de vizita artistei, cântărețul nu a putut să petreacă prea mult timp cu ea.
„E sănătoasă, asta mă bucură cel mai mult”, a afirmat artistul. Mama s-a întors în România, este deja aici.
Cum își petrece timpul Maria Ciobanu, în România
Ionuț Dolănescu a explicat că venirea Mariei Ciobanu a fost o surpriză plăcută pentru toți, deoarece artista nu i-a anunțat că va ajunge în România. A fost o perioadă foarte aglomerată pentru artist, dar a reușit să stea puțin cu celebra cântăreață. Maria Ciobanu a stat în aceste zile la București, dar intenționează să urmeze câteva tratamente.
„Mama s-a jucat cu nepoțeii, s-a bucurat să își vadă nepoții. A fost o adevărată surpriză și pentru ea, și pentru noi momentul. E o perioadă cu concerte în fiecare zi. Am multe angajamente, ceea ce mă bucură. După Sfânta Maria se mai liniștesc puțin lucrurile. Am avut vreo 40 de spectacole în diaspora, acum că s-au mai relaxat lucrurile, luăm și noi ce prindem ca angajamente după ce am stat aproape doi ani pe bară. Acum stă în București, dar probabil va pleca puțin la tratament, la băi”, a povestit Ionuț Dolănescu.