Viața mamei Geta este din ce în ce mai frumoasă de când au apărut pe lume toți nepoții săi, urmând să aibă unul și în partea lui Iancu Sterp.
Cu ocazia faptului că Iancu Sterp și mama sa, Geta, s-au aflat la un alt târg în această lună, cel din București, acolo unde și-au pus la vânzare toate produsele tradiționale, cei doi au avut timp să dea și un interviu în care mama fraților Sterp a vorbit despre copiii săi, dar și despre nepoți.
Mama Geta resimte o responsabilitate foarte mare atunci când vine vorba despre nepoței
Aflați la un târg din București până astăzi, Iancu Sterp și mama Geta au oferit un interviu pentru WOWnews, acolo unde au vorbit despre familia lor. Astfel, mama Geta a dezvăluit publicului larg, faptul că a rămas singură în propria casă, acum că toți cei 4 copii ai săi, au la rândul lor propria familie, însă nu își face probleme, ținând cont că Iancu și Geta nu se află la o distanță atât de mare de ea.
În plus, aceasta a dezvăluit și faptul că atunci când vine vorba despre nepoți, simte că trebuie să fie mult mai atentă în comparație cu vremurile în care se ocupa doar de copiii săi, dându-l exemplu pe Milan, care deși este un copil cuminte, tot simte nevoia să fie mai mereu în preajma lui, atunci când o vizitează.“Au zburat toți (n.r. copiii ei)! Nu, că Iancu cu Getuța sunt chiar acolo la 8 km și toată ziua… și nu o să am eu norocul ăla să nu fiu deranjată! (...)
Păi eu nu pot să-l aduc nicăieri (n.r. pe Milan), numai unde-l aduce mama lui, dacă îl lasă ea, eu nu pot să… E o responsabilitate foarte mare cu copiii, să știți, mai ales dacă nu-s ai tăi. Deci eu cu ai mei când erau mici, nu-mi zicea nimeni nimic… că avea roșu în gât, că umbla desculț, cădea, se împiedica, ce făcea… dar deja când sunt nepoți trebuie să ai grijă de 1000 de ori mai mare.
Citește și: Anunțul momentului pentru români!- stirilekanald.ro
Și noi nu mai avem energia (…), te ajută Dumnezeu, dar nu-i energia aia să alergi după ei în toate locurile, că trebuie să fi acolo. Milan când vine pe la mine, de multe ori eu cu ochii pe el, să nu se ducă la fântână, s-a dus în lemnărie, să nu cadă lemne pe el, deci tot cu ochii pe el trebuie să fii! ”, a declarat mama Geta, în cadrul interviului menționat anterior.