Cornel Luchian a făcut dezvăluiri despre accidentul teribil prin care a trecut.
Cornel Luchian a fost prezent recent în cadrul emisiunii În Oglindă, acolo unde a făcut dezvăluiri dureroase despre momentul în care a suferit un accident teribil în Italia.
Mihai Ghiță: Accidentul a fost în Italia sau în România?
Cornel Luchian: Da, acolo a fost. Ei sunt foarte buni pe recuperări, operații.
Mihai Ghiță: Îți aduci aminte contextul în care s-a întâmplat accidentul sau nu mai ai memorii despre el?
Cornel Luchian: Sincer, impactul, acolo l-am pierdut. Am intrat în comă direct și m-am trezit după aia în spital, după zile întregi. Știu doar atât, că atunci când mergeam cu mașina pe stradă îmi aduc aminte viteza pe care o avea și, în momentul acela, cred că atunci când a ațipit șoferul, cred că am ațipit și eu.
Mihai Ghiță: Deci nu tu conduceai.
Cornel Luchian: Nu, eu eram pasager în spatele șoferului.
Mihai Ghiță: Și șoferul a adormit.
Cornel Luchian: Da.
Mihai Ghiță: Mergeați către muncă.
Cornel Luchian: Da. Și eram și pe autostradă. Viteză mare. El a adormit și s-a dus direct în curbă. A intrat în parapet. În parapetul din dreapta, după aia din stânga. Pe mine m-a aruncat în cealaltă parte de autostradă. Ceilalți au rămas în mașină. A mers mașina de două ori peste cap și s-a oprit.
Cornel Luchian, cel mai afectat din accidentul produs pe o autostradă din Italia
Cornel și-a amintit și despre momentul în care a fost aruncat din mașină, fiind cel mai afectat dintre toți cei care erau în autoturism. Bărbatul a explicat și cât de mari erau durerile, încât nu rezista fără să nu stea sedat.
Citește și: Kanal D, lider absolut de audiență cu „Asta-i România!”- kanald.ro
Mihai Ghiță: Din toți care erați în mașină, cine a fost cel mai afectat? Tu?
Cornel Luchian: Eu. Pentru că impactul a fost undeva în partea stângă. Eram în spatele șoferului, în dreapta mea mai erau doi colegi și, în momentul impactului, am fost izbit de ceilalți, de greutatea lor toată și am fost aruncat afară din mașină, prin
Mihai Ghiță: Când te trezești din comă și apar primele amintiri pe un pat de spital din Italia, erai singur sau era cineva lângă tine?
Cornel Luchian: Când m-am trezit eram singur. După erau colegi, după și fosta mea soție, care a fost mereu lângă mine. Eram pe vremea când încă eram logodiți. Țin minte când m-am trezit prima dată, am întrebat dacă sunt întreg. Nu lipsea nimic din mine. Eram întreg, dar eram distrus. Țin minte că, atunci când mă trezisem din prima dată, n-am rezistat din cauza durerilor. Mă țineau legat de pat și i-am rugat după două minute să mă sedeze înapoi. Zic: „Sedați-mă să mai dorm, să-mi mai revin.” Așa am făcut timp de vreo două-trei săptămâni pentru că nu am reușit. Eram atât de lovit, atât de distrus încât nu rezistam durerilor.