Moldo a fost deschis și a vorbit despre ce crede de Naomi și Dorobanțu.
Moldo a fost întrebat de Andreea Mantea dacă este de părere că Manuela este supărată din cauza apropierilor dintre Moldo și Manuela. Acesta a mărturisit că nu crede că focul iubirii se va aprinde între ei.
Moldo: Nu am spus lucrul acesta eu. (nr. Că Manuela ar suferi pentru că Naomi se apropie de Dorobanțu).
Andreea Mantea: Te întreb.
Moldo: Sincer, nu prea cred. Sunt de părere că Manuela îl cunoaște cel mai bine pe Dorobanțu de aici, din casă. Ea vede anumite lucruri și la el.
Andreea Mantea: Cum ar fi?
Moldo: Că își dă o șansă cu Naomi în momentul de față. Îi este dragă, dar probabil știe și Manuela în sinea ei că nu o să fie nimic.
Dorobanțu: Cum nu o să fie nimic?
Moldo: Părerea mea. Pentru că Dorobanțu cred că își dă o șansă, îi este dragă, dar dacă stau să mă bazez pe ce a zis în trecut, acum o săptămână, două, că nu există o atracție fizică. Așa cum a zis Veronica ieri, că se plictisește cu Naomi, dar nu că ar fi Naomi plictisitoare, pentru că noi, toți băieții, ne simțim foarte bine cu ea, cred că se plictisește cu ea pentru că nu este un interes foarte mare și real. Dacă ar fi un interes mare și real, nu s-ar mai plictisi. Am mai avut o teorie.
Andreea Mantea: Da.
Moldo: Cred că în cel mai scurt timp o să se apropie de Manuela, dar nu neapărat într-un sens amoros, ci cât să se simtă bine pe aici, prin casă. Am observat în ultimele zile că îl mai caută pe aici prin casă, pe conexiune, îi cere păreri. Se simte bine cu ea. Și săptămâna trecută a fost discuția care a fost aici și presimt că o să se apropie de Manuela în momentul în care nu o să mai meargă cu Naomi.
Dorobanțu spune că chiar o place pe Naomi
Dorobanțu intervine la cele spuse de Naomi și mărturisește că chiar o place pe tânără, iar Moldo nu are dreptate în cele spuse.
Andreea Mantea: Dorobanțu, ce părere ai despre această teorie?
Dorobanțu: Mie îmi place foarte mult ce se întâmplă între mine și Naomi, nu mă plictisesc lângă ea. Chiar vorbeam și cu Alex. Mă bucur de toată perioada asta grea care a fost între mine și Naomi. Pe mine a început să mă apropie mai mult de ea ce s-a întâmplat și să-mi dau seama de niște lucruri, că îmi place Naomi, îmi place să stau cu ea, îmi place ce descopăr.
Alex: Și cu toate greutățile care au fost până acum...
Dorobanțu: Am rămas împreună, am rămas unul lângă altul.
Moldo: Asta datorită lui Naomi, că greutățile au fost la ea.
Dorobanțu: Da, că doar Naomi s-a consumat.
Moldo: Tu te-ai consumat că nu știai cum să le împaci pe amândouă, Dorobanțu.