Valentin Sanfira a postat o fotografie în mediul online, iar pe fundal se auzea un mesaj motivațional care anunță o schimbare.
Valentin Sanfira nu a făcut declarații după divorțul de Codruța Filip, ci doar a lăsat până acum melodiile să vorbească pentru el. Și-a onorat evenimentele în continuare și a adus zâmbetul pe buze oamenilor care l-au ascultat și apreciat necondiționat. De curând, acesta a lansat o nouă melodie pentru fani, în care se vorbea despre iubire, iar cadrele din jurul lui erau înconjurate de foc, semn care i-a făcut pe urmăritori să se ducă cu gândul la fosta relație.
Ce mesaj a transmis Valentin Sanfira la o fotografie cu el
Recent, artistul a adăugat o fotografie pe Tik-Tok, iar pe fundal se auzea un mesaj de tipul celor motivaționale în care se vorbea despre schimbările importante, despre încrederea acordată oamenilor, despre cei care tratează cu indiferență și cât de mult dor dezamăgirile repetate. Tot în mesajul audio era transmis și că unii oameni te schimbă, de fapt, fără ca persoana să vrea acest lucru. În dreptul fotografiei nu era trecută nicio altă mențiune, însă în contextul celor întâmplate în ultimele luni, ne putem duce cu gândul că ar vrea să facă referire la o parte din viața lui.
„Mă voi schimba atât de mult încât singurul lucru care va rămâne neschimbat va fi numele și prenumele meu. Pentru că oamenii pe care i-am iubit m-au învățat cum doare indiferența. Am cerut spijin și am primit tăcere. Pentru că am fost acolo pentru toți, iar când am căzut, nu a fost nimeni. Am învățat să zâmbesc cu nodul în gât și să merg mai departe cu inima grea. Să trag, dar explicațiile mele nu au salvat pe nimeni. Nu m-a schimbat timpul, m-au schimbat dezamăgirile repetate, promisiunile încălcate. Am îngropat cine eram fără zgomot. Am strâns din dinți când aș fi vrut să urlu. Am închis uși fără să mă uit înapoi. Am învățat că singurătatea doare mai puțin decât răbdarea și că nu toți merită bunătatea. Nu mai sunt cine eram și nu pentru că am vrut, ci pentru că voi m-ați schimbat.