Stela Enache, despre relațiile actuale dintre părinți și copii. Cum a fost legătura ei cu familia. „Tatăl meu a plecat de la Reșița la Constanța să cumpere niște portocale pentru mine.”

Stela Enache, despre relațiile actuale dintre părinți și copii. Cum a fost legătura ei cu familia. „Tatăl meu a plecat de la Reșița la Constanța să cumpere niște portocale pentru mine.”

Stela Enache a vorbit despre legăturile dintre copii și părinți în zilele noastre.

Relațiile dintre părinte și copil cu siguranță au început să se schimbe odată cu trecerea timpului, iar acest lucru poate fi din cauza și faptului că au apărut anumite priorități în cadrul familiei. Stela Enache a vorbit, în cadrul unui podcastului realizat de Intervievista, cum i se par că sunt relațiile adolescenților cu părinții în zilele noastre și ce anume era diferit când aceasta a trăit perioada adolescenței. Chiar dacă nu avea foarte multe lucruri, familia era implicată în partea emoțională a copiilor, iar un lucru pe care și-l amintește făcut de tatăl ei este ca mers din Reșița până în Constanța doar pentru a-i cumpăra portocale, la dorința acesteia. 

„Ce am observat acum. Copiii nu mai ascultă sfaturile părinților, mai degrabă ascultă de niște colegi, ce mai văd ei pe telefon sau la computer. Mi-aș dori să fie și acum această relație între părinte și copil sau mai degrabă între copil și părinte, că părintele rămâne părinte. Și această goană cu să fie bine copilului, să ne fie bine nouă e tot această goană după bani și nu mai sunt acele legături strânse, sufletești, care ar trebui să fie între părinte și copil. Noi n-am avut nu știu ce. Știu că tatăl meu a plecat de la Reșița la Constanța să cumpere niște portocale pentru mine.”, a spus Stela Enache.

Ce spune Stela Enache despre perioada liceului și cum se caracteriza la acea vreme

Citește și: „După el nu încape nimeni. Nu spunea vorbe mărețe, dar faptele vorbeau!” De ce nu s-a recăsătorit Stela Enache după căsnicia cu regretatul soț, Florin Bogardo

Stela Enache [Sursa foto: Facebook]

Citește și: „Nu rămâne nimeni pe pământ. Contează foarte mult legătura ta cu Dumnezeu! Dacă Îi ceri ajutorul, nu te va lăsa niciodată.” Stela Enache, declarații neașteptate, la 73 de ani!

Stela Enache a vorbit, în urmă cu ceva timp, în cadrul unui alt interviu, despre cum a fost perioada liceului pentru ea și ce anume conta cel mai mult în acea perioadă.  „Ani de liceu este despre cum erau elevii atunci. Noi căutam frumosul și moralul. Acum totul este pe dos. Cred că se cântă încă pentru că… până la urmă sunt cei mai frumoși ani, indiferent cum au fost făcuți. Perioada liceului este practic cea în care nu ai nicio problemă, visezi cai verzi pe pereți și ți se aduce totul pe tavă acasă. Părinții alergă ca să facă rost de bani, ca să o duci tu bine iar tu ce trebuia să faci… eventual să înveți și să fii în trend”, a mărturisit Stela Enache.

Citește și: Rezumat episodul 52 „Fata de la fereastră”, difuzat în 17 decembrie la Kanal D: Un nou conflict apare între Cana și Alp după ce acesta află că soția lui a păstrat copilul lui Sedat, iar Nalan se hotărăște să divorțeze- kanald.ro

Citește și: VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite- stirilekanald.ro

Stela Enache [Sursa foto: Facebook]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„O făcătură de niște oameni care nu au nimic de spus, decât să-i învețe la rău. Noi am avut influenceri din cărți și învățam din cărți.” Stela Enache îl critică dur pe Dorian Popa

Fosta iubită a lui Liviu Dragnea, din nou în vizorul presei! Ce a făcut Irina Tănase...

Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026

Legatura dintre Alexandra Cuhuteac și Anișoara Dabija: "Nu am cuvinte. Să zică dușmanii ce or vrea, ai întrecut cele mai...". Toți cei care au văzut sunt pur și simplu uimiți 

Alina Sorescu, copleșită de emoții, în cadrul emisiunii „În Oglindă”. Cine a salvat-o după divorț: „Acum mă simt în acel punct”

Andreea Mantea, anunț surprinzător în legătură cu Marea Finală. Ce se întâmplă cu premiul: ,,Pentru prima dată în istoria “Casa iubirii”

Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania