Artistul se află într-o perioadă dificilă și așteaptă verdictul medicilor.
Cornel Păsat a povestit ce probleme de sănătate îi dau bătăi de cap în ultimul timp. Fostul dansator a transmis că a făcut mai multe investigații medicale și încearcă să afle care este cauza problemelor care nu îi dau pace.
Bărbatul a menționat că starea sa de sănătate nu este una îngrijorătoare, dar doctorii continuă verificările ca să descopere despre ce e vorba exact.
Citește și: Cornel Păsat este în doliu! Vestea cumplită pe care coregraful a primit-o: „I-au amputat un picior.”
Cornel Păsat: „Am niște probleme de sănătate!”
Fostul coregraf și-a făcut o serie de investigații medicale, dar încă nu a primit toate răspunsurile de care avea nevoie.
„Am niște probleme de sănătate și am făcut câteva investigații medicale. În principiu sunt bine, nu este ceva grav, doar că nu prea reușesc să îi dau de capăt, mai am de făcut investigații. Sănătatea e pe primul plan”, a declarat Cornel Păsat pentru o publicație.
Vedeta este preocupată de o afecțiune, dar a preferat să nu ofere detalii suplimentare până la aflarea verdictului medicilor.
Copilul artistului pus pe primul loc
Chiar dacă are probleme de sănătate, Cornel Păsat povestește că viața lui s-a schimbat complet de când fiul său, Dryas, a apărut.
Statutul de părinte și tată i-a schimbat perspectiva despre lucrurile importante și despre viață.
„Valorile s-au schimbat de când a venit copilul meu în viața noastră și tind să spun că acum este mai important să fiu ținut minte ca tată”, a declarat bărbatul.
Totodată, artistul încearcă să îi ofere o copilărie frumoasă și să fie cât mai implicat în dezvoltarea acestuia.
„Sincer, în perioada asta eu mă adaptez la o schimbare continuă, descopăr viața din postura de tată și încerc să mă adaptez să fiu un tată cât mai ok și prezent în viața copilului meu. Cred că acesta este obiectivul principal”, a mai mărturisit Cornel Păsat.
Divorțează sau nu Cornel Păsat de soția lui?
În urmă cu puțin timp, fostul dansator a anunțat că el și Bianca au hotărât să își mai acorde o șansă și să încerce să își continue relația.
„Cumva ne-am împăcat, acum e liniște, e armonie. Mai e și tristețe, pentru că socrul meu a murit pe 9 martie, e o perioadă tristă în familia noastră. Bianca s-a întors acasă din ianuarie, lucrurile de atunci au început să se schimbe. Ne-am apropiat din nou, ne-am văzut fiecare greșelile, ce trebuie să rezolve fiecare la el”, a spus artistul pentru o publicație.