„Sper că ești OK. Te iubesc”. Simona Halep, dată dispărută după ce s-a speculat că divoțează de Toni Iuruc

Simona Halep
Simona Halep si Toni Iuruc

Ce se întâmplă cu Simona Halep, după ce s-a aflat că divorțează de omul de afaceri Toni Iuruc. Ce i-au transmis fanii!

Vestea că Simona Halep și Toni Iuruc divorțează a luat pe toată lumea prin surprindere. Cunoscuta sportivă și omul de afaceri urmau să facă nunta la începutul lunii noiembrie, însă surse ale publicației Prosport au aflat că joi Simona Halep și Toni Iuruc ar urma să meargă la notar pentru a divorța.

De mai bine de câteva zile, tenismena este de negăsit, iar fanii săi au început să se îngrijoreze.

Simona Halep (30 de ani) a fost dată dispărută de fani după ce jucătoarea de tenis a pierdut în urmă cu o săptămână la debutul în turneul de la US Open, 2-6, 6-0, 4-6 în fața ucrainencei Daria Snigur. Simona nu a mai postat nimic de aproape o săptămână, lucru care nu îi stă deloc în fire îndrăgitei sportive.

Citeste si: Cine este Toni Iuruc, soțul Simonei Halep. ”Am hotărât de comun acord cu Simona să ne despărțim!"

Simona Halep divort
Simona Halep divorteaza de Toni Iuruc[Sursa foto: Instagram]

Citeste si: Ce pantofi ar trebui să aleagă Simona Halep pentru ziua nunții. Mihai Albu îi dă sfaturi: „Are foarte mult bun gust”

Ultimul său mesaj a fost transmis pe Twitter, în 3 septembrie, când românca a scris un mesaj pentru Serena Williams, care și-a încheiat cariera în ziua respectivă.

Comportamentul Simonei nu i-a lăsat indiferenți pe fani.

Susținătorii Simonei Halep au dat-o dispărută de eleva lui Patrick Mouratoglou: „Ce se întâmplă cu tine, Simo? Dă-ne un semn, te rugăm!” și „Îmi e dor de tine, drăguțo! Sper că ești ok! Te iubesc!”, au fost mesajele pe care două susținătoare ale Simonei Halep le-au publicat pe Twitter.

 

De ce divorțează Simona Halep și Toni Iuruc

Citeste si: Cine este Simona Halep. "Acum iubesc tenisul din nou”

Citește și: Rezumat episodul 72 „O dragoste”, difuzat marți 16 iunie 2026 la Kanal D: Görkem pune la cale un nou plan pentru a o îndepărta pe Nursema de la conac și să preia ea tot controlul acestuia- kanald.ro

Citește și: (P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  - stirilekanald.ro

Simona Halep si Toni Iuruc
Simona Halep si Toni Iuruc divorteaza[Sursa foto: Instagram]

Simona Halep și Toni Iuruc s-au căsătorit civilă la 15 septembrie 2021 și se pregăteau pentru cununia religioasă și nuntă pentru data de 13 noiembrie 2022. Invitațiile fuseseră deja trimise, iar nunta ar fi trebuit să aibă loc la Cazinoul din Sinaia, unde erau așteptate peste 300 de persoane. De asemenea, nașii ar fi trebuie să fie Toni Mihale, prieten din copilărie cu Toni Iuruc, și Cristina, partenera sa de viață.

Potrivit aceleiași surse, se pare că distanța foarte mare și cariera și-ar fi spus cuvântul, iar după ce vor semna actele la notariat, fiecare va merge pe drumul său, căci nu au nimic de împărțit.

Toni Iuruc a confirmat despărțirea: ”Am hotărât de comun acord cu Simona să ne despărțim! Nu mai insistați, este ultima mea ieșire publică. De restul se vor ocupa avocații în cel mai civilizat mod cu putință”, a

declarat Toni Iuruc, citat de  Fanatik.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„Simt și acum la 44 de ani, suferința copilăriei mele!” Daniel Onoriu, decizie radicală în privința tatălui său

Ce s-a întâmplat cu Kate Middleton, la ultimele apariții publice. Nu e întâmplător

Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”

Sfârșit cumplit pentru o tânără de 21 de ani! A căzut în gol de la 40 de metri înălțime, după ce personalul firmei care se ocupa de săriturile de pe stâncă a uitat să-i monteze cablul de siguranță

Ceren Karakoç, actrița care joacă rolul sfioasei Nursema în serialul „O dragoste”, nuntă de basm alături de alesul inimii sale! Iată cu cine s-a căsătorit aceasta în urmă cu 13 ani

Horoscop pentru miercuri, 17 iunie 2026: Zodia aceasta are șanse mari să fie avansată la locul de muncă și să primească bani în plus

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro