Duminică, de la ora 14.30, la "Asta-i România!", drama unei familii care riscă să rămână pe drumuri

Duminică, de la ora 14.30, la
Duminică, de la ora 14.30, la "Asta-i România!", drama unei familii care riscă să rămână pe drumuri

Povestea dramatică a unui tată și a celor trei copii ai săi, care riscă să rămână fără acoperiș deasupra capului, va emotiona telespectatorii, duminica aceasta, telespectatorii Kanal D, la "Asta-i România!", emisiunea prezentată de Mihai Ghiță, După ani de muncă grea în străinătate, bărbatul visa la o casă pentru familia lui. Însă în loc de liniște și siguranță, a găsit doar datorii uriașe și o soție care a ales să plece, lăsându-l singur cu toate poverile si cu cei trei copii.

Stefania, fiica cea mare, are doar 14 ani, dar de trei ani este „mamă” pentru frații ei mai mici, iar acum duce pe umeri greutatea unei lumi întregi. Casa sărăcăcioasă, cu pereți scorojiti și acoperișul care stă să cadă, urmează să fie scoasă la licitație. E singura lor avere, pe care ar putea-o să o piarde pentru aproape 30.000 de lei datorie la bancă, o sumă imposibil de acoperit din veniturile modeste ale tatălui.

     Tot în ediția de duminică, echipa" Asta-i România!"  vă arată cum se cheltuie banii europeni în România pe mii de stâlpișori galbeni și sute de băncuțe amplasate în comunele din Dolj, investiții care ridică mari semne de întrebare.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Cristian Comănici s-a cununat civil cu aleasa inimii lui: „Un moment care va dăinui pe veci în sufletele noastre.”

Apariția care a emoționat Marea Britanie! Kate Middleton și Regele Charles, reuniți pentru o cauză care le-a schimbat viața.

Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere

Înainte de a comite fapta, fiul polițistului din Piatra Neamţ a făcut un GEST NEAȘTEPTAT față de sora și părinții săi. NU și-au imaginat ce urma să se întâmple! CUM S-A PETRECUT TRAGEDIA PAS CU PAS: "Ca un om să facă asta are nevoie să..."

Emrah Altintoprak, actorul care joacă rolul Mustafa în serialul „O dragoste”, apariție de senzație în compania colegelor saie, pe platourile de filmare

AVERTISMENT de la ANM! Vine codul GALBEN în România... Vezi mai mult

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro