Raluca Pastramă și Ibrahim Hanifi au divorțat oficial în decembrie, anul trecut, însă anumite nemulțumiri îi aduc pe cei doi din nou în fața instanței.
În urma divorțului dintre cei doi, instanța a hotărât ca fetița lor, de trei ani, să locuiască cu mama, iar custodia lor să fie comună. În acest caz, tatăl fetiței are un program de vizită bine stabilit. Fostul partener al Ralucăi nu a fost de acord cu hotărârea dată asupra fetiței, astfel că a făcut apel. Deși părea că Raluca și-a găsit din nou fericirea, cei doi au încheiat oficial povestea de iubire anul trecut, însă întâlnirile tot au loc la tribunal.
Fostul soț al Ralucăi Pastramă vrea ca domiciliul fetiței să fie la el
Tensiunile încă există pentru cei doi, astfel că Raluca Pastramă a declarat, pentru SPYNEWS.RO, care este situația dintre ei și faptul că se încearcă păstrarea unei relații decente, de dragul fetiței. Chiar și așa, nu au ajuns la o înțelegere, urmând să se vadă din nou în instanță. „Nu am ajuns la o înțelegere. Am încercat să ajungem, dar nu s-a putut. Ne înțelegem cât de cât ok, încercăm să menținem o pace, o legătură cât se poate de decentă pentru fetiță. Dacă ajungeam la înțelegere, nu mai trebuia să fim în acest proces și să ne întâlnim la tribunal pe 15 iulie”, a spus Raluca Pastramă, în exclusivitate pentru publicația menționată. Raluca Pastramă a mai declarat, pentru aceeași publicație, faptul că tatăl fetiței sale vrea ca programul de vizită să fie schimbat, de asemenea, domiciliul să fie mutat la el, însă ea vede normal ca aceasta să rămână la mamă, acolo unde s-a născut.
Până acum nu au existat neînțelegeri cu privire la programul de vizită, din spusele Ralucăi, iar fostul soț a respectat întocmai cerințele stabilite de instanță, ba chiar i-a oferit posibilitatea să petreacă timp alături de ea și în afara programului. ”El a respectat programul în perioada asta. Eu mereu am fost foarte permisivă, i-am dat fata mult mai mult decât i-a permis lui instanța. Așa am considerat eu ca fiind normal, ținând cont de comportamentul lui.