Ce a transmis Raed Arafat, după ce a crescut numărul de infectați cu Covid-19 în ultimele zile. Ce se poate întâmpla în România.
Spitalele pline și creșterea constanță a numărului de infectări COVID-19 în ultimele zile îi îngrijorează pe medici. Autoritățile sunt în alertă și se pregătesc să ia noi măsuri de protecție. Anunțul făcut de Raed Arafat.
În contextul creșterii alarmante a numărului pe de persoane depistate pozitiv cu noul coronavorus, autoritățile iau în calcul amânarea următoarei faze a relaxării.
„Este posibil să se amâne faza următoare de relaxare. Este posibil, nu este deloc exclus”, a declarat Raed Arafat pentru Digi24.
FOTO: Hepta.ro
Medicul Adrian Marinescu, despre al doilea val al pandemiei de coronavirus: „Chiar e păcat”
Medicul Adrian Marinescu de la Spitalul Matei Balș a dezvăluit în ce măsură situația din România se poate agrava serios, după ce a crescut numărul cazurilor.
Citeste si: Anunțul îngrijorător făcut de Nelu Tătaru: suntem aproape de al doilea val de coronavirus!
Medicul Adrian Marinescu de la Institutul „Matei Balș” a făcut declarații alarmante despre al doilea val al pandemiei de coronavirus. Specialistul consideră că situația din România se poate agrava serios, după ce a crescut numărul cazurilor de infectați cu coronavirus.
Medicul Adrian Marinescu, de la „Matei Balș”, a explicat cum crede că evoluează numărul de îmbolnăviri cu coronavirus în următoarea perioadă.
Citeste si: Anunțul alarmant al unui medic de la Matei Balș. Când vom intra în cel de-al doilea val de coronavirus
„Cu siguranţă, măsurile de relaxare îşi spun cuvântul, asta e clar. Ca principiu, pentru a spune că vorbim de al doilea val, lucrurile astea trebuie să se întâmple pe o perioadă mai lungă, să fie o creştere mai mare şi continuă.