Antrenoarea de fitness a trecut prin momente grele pentru ea, după ce a fost nevoită să îi fie alături tatălui pe ultimul drum.
Bianca Păsat a trecut printr-o perioadă extrem de tensionată pentru ea, deoarece a fost nevoită să își conducă tatăl pe ultimul drum. Aceasta încearcă să fie alături de mama și sora ei, afectate și ele de cele întâmplate. La doar câteva zile după cumpăna grea prin care au trecut, aceasta a găsit puterea să facă o primă declarație pentru Spynews.ro. Încearcă să se țină ocupată, însă mărturisește că sora și mamei ei
sunt mai afectate, deoarece ele stau în aceeași casă cu lucrurile lui. "Greu… Încerc să mă țin ocupată și să intru în ritmul meu zilnic, să fac cât mai multe lucruri, ca să nu mă duc cu gândul acolo. Încerc să fiu cât mai aproape de mama și de sora mea, pentru că ele sunt cele mai afectate, sunt în aceeași casă și văd în continuare tot ce aparținea tatălui meu.
Nu știu ce se poate face într-o situație de genul acesta… doar cine a trecut prin așa ceva poate să înțeleagă.", a declarat Bianca Păsat pentru sursa citată.
Bianca Păsat a mărturisit că nu existau semne care să prevestească tragedia
Antrenoarea de fitness a mai adăugat că nu erau semne care să prevestească faptul că s-ar putea întâmpla ceva cu tatăl ei.
Aceasta a mai adăugat că tatăl ei a suferit o operație la inimă în urmă cu 12 ani, iar în rest își desfășura normal activitățile. "Nu, nu erau semne că s-ar putea întâmpla așa ceva. Avea, într-adevăr, niște probleme, dar erau specifice vârstei. Avusese o operație la inimă, dar făcută în urmă cu 12 ani. Era funcțional, activ… în afară de piciorul amputat, era bine și își desfășura activitățile zilnice normal. Nu a fost niciun semn care să ne ducă cu gândul la așa ceva.", a mai adăugat partenera lui Cornel Păsat. Bianca a vorbit și despre felul în care i-a spus fiului său ce s-a întâmplat cu bunicul. "I-am explicat că bunicul se simte rău și că, la un moment dat, nu o să îl mai putem vedea. A venit, inevitabil, întrebarea din partea lui dacă bunicul a murit… Deci, sunt mai deștepți ei decât noi.", a mai spus Bianca pentru sursa amintită.