Premiera serialului „Pe mâini bune”, în această seară, de la 23:00, la Kanal D! Timuçin Esen, „de gardă” pe micul ecran, într-o producție uimitoare

Premiera serialului „Pe mâini bune”, în această seară, de la 23:00, la Kanal D! Timuçin Esen, „de gardă” pe micul ecran, într-o producție uimitoare
Premiera serialului „Pe mâini bune”, în această seară, de la 23:00, la Kanal D! Timuçin Esen, „de gardă” pe micul ecran, într-o producție uimitoare

Kanal D le aduce telespectatorilor, începând de astăzi, de la 23:00, serialul „Pe mâini bune” („Hekimoğlu”), remake al celebrului „Dr.House”!

După succesul fulminant în Turcia, producția adaptată după serialul fenomen este difuzată pe micile ecrane în România, în fiecare miercuri și joi, imediat după serialul „O nouă șansă”.

Timuçin Esen este actorul care îi dă viață personajului Ateş Hekimoğlu în serialul remake „Pe mâini bune. Timuçin a reușit să-i ofere individualitate puternică personajului său, astfel încât acesta să ajungă la inimile telespectatorilor. Actorul povestește despre provocările unui rol de la care publicul larg avea așteptări foarte mari.

Succesul răsunător al serialului „Dr. House” l-a făcut pe Timuçin Esen să se gândească de două ori dacă pe micile ecrane e loc și pentru el în pielea lui Hekimoğlu.  „Nu a fost o decizie ușoară, mi s-a părut un proiect provocator din toate punctele de vedere. Serialul original fusese intens urmărit în întreaga lume și chiar și-a creat propriul gen, așa că ștacheta era foarte sus ”, a spus Timuçin Esen.

Când îi dai viață unui personaj, îți dorești să intri în lumea lui ...”

 

Asemenea protagonistului din „Dr. House”, și Hekimoğlu a fost inspirat de Sherlock Holmes în abordarea filmărilor. „ Dacă ne gândim la corpul uman ca la scena unei crime, <detectivul> Hekimoğlu și echipa sa încearcă, în fiecare episod, să rezolve cazuri misterioase, dificil de diagnosticat, folosind metode neobișnuite pentru a salva viețile pacienților ”, a explicat Timuçin Esen.

Dedicat muncii sale, în vederea construirii unui personaj complex, autentic, actorul a petrecut timp cu pacienți și medici reali, iar rezultatul se vede în realismul interpretării.

Citește și: Daniela și Valentin au pus punct relației? Incredibil ce se întâmplă între cei doi: „Ne despărțim”- kanald.ro

Citește și: NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult- stirilekanald.ro

Când îi dai viață unui personaj, îți dorești să intri în lumea lui, să simți modul lui de a privi viaţa. Aceste abilități nu se dobândesc peste noapte. Am un prieten medic, care mi-a fost consultant, m-a ajutat mult să înțeleg relația medic-pacient. De asemenea, analiza constantă a cazurilor din scenariu a contat mult în construirea unui personaj credibil ”, a declarat actorul.

El a mai povestit că folosirea bastonului, marcă atât de cunoscută a lui Dr.

House, a constituit o adevărată provocare. „ Nu a fost ușor să folosesc bastonul. Nu știam nimic despre asta. Am încercat să fiu atent la fiecare mișcare astfel încât să pară totul foarte real ”, a adăugat actorul.

Nu ratați, aşadar, în această seară, de la 23:00, premiera serialului „Pe mâini bune”, o producţie captivantă, cu un scenariu alert și personaje memorabile, ce combină misterul medical cu tensiunea profesională și poveștile de viață ale personajelor.

Din distribuție mai fac parte actori cunoscuți și îndrăgiți precum Okan Yalabik (dr. oncolog Orhan Yavuz), Ebru Özkan (directoarea spitalului), Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz și Damla Colbay (rezidenții Mehmet Ali Çaglar, Emre Acar și Zeynep Can). Producția va putea fi urmărită miercurea și joia, de la 23:00, la Kanal D.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Valentin Sanfira, o nouă reacție în online după ce Codruța Filip a anunțat divorțul

Reacția mamei, înainte ca fiica să fie eutanasiată. Cuvintele ei...

Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”

Valentin Sanfira, PRIMA REACȚIE PUBLICĂ după declarațiile făcute de fosta sa soție, Codruța Filip: "Nu tac pentru că nu am ce spune, ci pentru că..."

VIDEO Fabio Niță, dezvăluiri în lacrimi despre copilăria trăită în teroare. Ce s-a întâmplat cu el și mama lui: „A călcat-o pur şi simplu în picioare.”

Horoscop săptămânal 6-12 aprilie 2026: Patru semne zodiacale care au parte de o perioadă plină de surprize și câștiguri substanțiale înainte de Paște

Vladimir Plahotniuc, arest preventiv prelungit cu 30 de zile! Ce acuzații grave i se aduc


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies