Ovidiu Cuncea a făcut declarații despre cele mai cumplite momente prin care a fost nevoit să treacă de-a lungul vieții. Iată ce a spus fostul actor!
Ovidiu Cuncea este un îndrăgit și cunoscut actor din țara noastră, însă acesta s-a retras ulterior din lumina reflectoarelor pentru a deveni preot, deși acesta primea sume frumoase de bani. Recent, vedeta a făcut dezvăluiri despre cele mai traumatizante momente prin care a trecut până acum.
Ovidiu Cuncea a făcut mărturisiri emoționante despre cele mai dificile clipe din viața sa
Astfel, Ovidiu Cuncea a discutat deschis despre drama în urma căreia a hotărât să devină preot, respectiv moartea părinților săi. Din spusele actorului, tatăl său a decedat din cauza cancerului la prostată și a problemelor la inimă, fix în perioada în care Ovidiu Cuncea era plecat din oraș pentru o filmare. Ulterior, la două zile după înmormântarea tatălui său, mama lui s-a stins și ea din viață.
„Eram la ziua lui tata, știam că are un cancer la prostată, nu era ceva foarte grav, dar avea și niște probleme la inimă. L-am văzut la 17 august eu am plecat la Fălticeni, aveam o filmare, pe 26 august a plecat dintre noi. Pe mama când am văzut-o apoi, mi-a zis „l-am iubit”. Plecaseră amândoi spre spital la o colegă de-a mea, era șefă de secție acolo. L-am înmormântat pe tata marți, joi mi-a murit mama, am înmormântat-o sâmbătă”, a spus fostul actor.
De asemenea, acesta a dezvăluit că a fost cea mai cumplită perioada din viața sa, mai ales că a urmat apoi și decesul fostei sale soții.
Câți bani făcea actorul când lucra în televiziune
Ovidiu Cuncea a făcut o serie de declarații despre perioada în care era gazda unui show. Astfel, actorul a recunoscut faptul că a ajuns să câștige sume impresionante de bani, mai precis 10.000 de euro pe lună, datorită audienței sale mari.
Citește și: De necrezut cu cine a fost surprinsă Manuela de la „Casa iubirii”! Este vorba des...- kanald.ro
„Câștigam bine, mai ales pe vreme aia. M-a întrebat Simona Pătruleasa și am apucat să-i spun, și ea zice „Cât?”, „mamă, Ovidiu, nu mai ai noțiunea banilor”. Ea avea un salariu de 2.000 de euro, prezenta știrile, avea un salariu normal 1.500 de euro. Nu era vorba de valoare, era vorba că avea audiență foarte mare. Era și norocul meu. Apoi mi-au dat bani în funcție de audiență. Norocul meu a fost că s-a făcut audiență. Dacă nu sărea de 16 puncte de rating, nu-mi mai dădeau banii, îmi scădeau nu știu cât. Am plătit casa, o casă mare, un apartament cu patru camere”, a spus fostul actor, potrivit viva.ro.