Oana Zăvoranu, trimisă în judecată pentru șantaj! Procesul are loc la Curtea de Apel București

Oana Zăvoranu, trimisă în judecată pentru șantaj! Procesul are loc la Curtea de Apel București
Oana Zăvoranu, trimisă în judecată pentru șantaj! Procesul are loc la Curtea de Apel București

Vedeta și avocatul Silviu Ionuț Călin au fost trimiși în judecată de procurorii DNA pentru șantaj. Din ce motiv au ajuns într-o astfel de situație?

Oana Zăvoranu și avocatul Silviu Ionuț Călin au fost trimiși în judecată de către procurorii DNA, după ce au fost acuzați că l-au șantajat pe medicul Bogdan Furtună pe baza unor fapte nereale. Medicul a fost obligat să se prezinte la notar pentru a semna o declarație a unei datorii în valoare de 400.000 de euro.

Citeste si: Margherita de la Clejani, condamnată definitiv după ce a fost prinsă drogată la volan! Vedeta nu mai are voie să conducă mașina trei ani

Oana Oana Zăvoranu, trimisă în judecată pentru șantaj!
Oana Zăvoranu, trimisă în judecată pentru șantaj![Sursa foto: Instagram]

Oana Zăvoranu, trimisă în judecată pentru șantaj

Lovitură dură pentru frumoasa brunetă! Aceasta a fost acuzată de șantaj după ce l-ar fi obligat pe medicul Bogdan Furtună să semneze o declarație de recunoaștere a unei datorii inexistente la notar, în valoare de 400.000 de euro.

Avocata doctorului, Ioana Mateș, susține că nu există nicio datorie de bani și că Oana Zăvoranu voia să îl pună pe acesta să semneze la notar o datorie cu o sumă imensă de bani.

„A avut două intervenții televizate unde a făcut declarații despre activitatea clientului meu. Fapta de șantaj presupunea dezvăluirea în presă a unor fapte presupus compromițătoare despre clientul meu.

Totul se referea la darea în vileag a unor fapte raportate la Bogdan Furtună, pentru a semna un contract prin care se recunoaște o pretinsă datorie. Voia să îl pună să semneze la notar o datorie pretinsă în valoare de 400.000

de euro”, a declarat avocata Ioana Mateș, potrivit evz.ro.

Citeste si: „A hotărât să mă părăsească fără a-mi da nicio explicație”. Motivul incredibil pentru care Brigitte Pastramă a fost părăsită

Oana Zăvoranu, trimisă în judecată pentru șantaj!
Oana Zăvoranu, trimisă în judecată pentru șantaj![Sursa foto: Instagram]

Procesul Oanei Zăvoranu are loc la Curtea de Apel București

În cadrul unei emisiuni TV, bruneta l-a acuzat pe doctor că ar fi sustras sume mari de bani.

„Avocatul ei era și avocatul societății în care avea interese directe și Bogdan Furtună. Avocatul societății familiei clientului meu, domnul Silviu Ionuț Călin a fost abordat de Oana Zăvoranu, pentru a-l contacta pe medicul Bogdan Furtună, clientul meu”, a mai declarat avocata Ioana Mateș pentru sursa citată.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Shakira și Pique, noi conflicte după anunțul divorțului! Decizia celebrei artiste la care se opune categoric fotbalistul Barcelonei

Ce s-a întâmplat cu Kate Middleton, la ultimele apariții publice. Nu e întâmplător

Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”

VIDEO INCREDIBIL ce s-a întâmplat imediat după ce Georges a părăsit emisiunea "Casa Iubirii"! CE A PUTUT SĂ FACĂ fostul concurent și cum au reacționat cei care AU VĂZUT IMAGINILE: "Nuuu cred! Nu mă așteptam la asta. Trebuie să..."

Ceren Karakoç, actrița care joacă rolul sfioasei Nursema în serialul „O dragoste”, nuntă de basm alături de alesul inimii sale! Iată cu cine s-a căsătorit aceasta în urmă cu 13 ani

Horoscop pentru miercuri, 17 iunie 2026: Zodia aceasta are șanse mari să fie avansată la locul de muncă și să primească bani în plus

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro