Oana Roman le critică pe femeile care exagerează cu ținuta și machiajul atunci când își duc copiii la școală! „Au tocuri de 12, sandale aurii, blugi mulați, machiaj de seară, coafate țiplă.”

Oana Roman le critică pe femeile care exagerează cu ținuta și machiajul atunci când își duc copiii la școală! „Au tocuri de 12, sandale aurii, blugi mulați, machiaj de seară, coafate țiplă.”
Oana Roman le critică pe femeile care exagerează cu ținuta și machiajul atunci când își duc copiii la școală! „Au tocuri de 12, sandale aurii, blugi mulați, machiaj de seară, coafate țiplă.”

Fiica lui Petre Roman a vorbit despre cum ar trebui să se îmbrace mamele atunci când duc copiii la școală.

Oana Roman este foarte activă în mediul online, acolo unde postează adesea imagini și filmulețe cu activitățile sale zilnice. Mai mult decât atât, vedeta abordează adesea și diferite subiecte de interes pentru comunitatea sa, pe care le dezbate în mediul online.

De data aceasta, fiica lui Petre Roman le-a luat în vizor pe mamele care sunt prea aranjate atunci când își duc copiii de dimineață la școală.

Oana Roman critică unele mămici

Citește și: Oana Roman, prima aniversare fără mama sa! Cum a visat-o vedeta pe Mioara Roman: „Știu că mama ne vede și e fericită că suntem împreună cu toții.”

Oana Roman le critică pe femeile care exagerează cu ținuta și machiajul atunci când își duc copiii la școală
Oana Roman [Sursa foto: Facebook]

Citește și: Oana Roman, atac dur la adresa Catincăi Roman, după ce sora sa a condamnat modul fastuos în care vedeta i-a organizat înmormântarea Mioarei Roman: „Nu te implici cu nimic, nu plătești nimic.”

Sinceră din fire, vedeta nu s-a sfiit să le taxeze pe mămicile care se aranjează exagerat atunci când își duc copiii la școală.

„Voi cum vă îmbrăcați dimineața când duceți copiii la școală? Mă rog, cele care se duc la birou, înțeleg că se îmbracă de birou. Voi știți mamele alea, cel puțin în Pipera e plin, mamele alea care se duc pe jos să ducă copiii la școală și vin pe jos acasă și au tocuri de 12, sandale aurii, leopard, blugi mulați, machiaj de seară, coafate țiplă la 7:45 dimineața? Unde s-or duce? Că

nu se duc la birou cu siguranță. E un fenomen foarte ciudat .”, a spus Oana Roman pe InstaStory.

Cum crede Oana Roman că ar trebui să se îmbrace o femeie atunci când își duce copilul la școală?

Oana Roman le critică pe femeile care exagerează cu ținuta și machiajul atunci când își duc copiii la școală
Oana Roman [Sursa foto: Facebook]

Oana Roman nu încurajează ignoranța în ceea ce privește ținuta personală, ci din contră, le încurajează pe femei să nu iasă în pijamale din casă, dar pe de altă parte, susține că fiecare trebuie să aibă o ținută decentă, mai ales atunci când se

duc cu cel mic la școală.

Nu cădeam în extreme. Nu e deloc ok să ieșim din casă în pijamale, mi se pare o lipsă de respect față de noi înșine. Ne îmbrăcăm lejer, ne spălăm, ne dăm cu cremă și poate un bb cream, dar nu ieșim așa cum ne-am da jos din pat, dar nici pe tocuri de 12 cu machiaj de seară .”, a mai spus vedeta.

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

De ce nu a făcut Alexandra Velniciuc copii? Actrița a vorbit deschis despre decizia de a nu deveni mamă! „Nu am considerat că toți trebuie să avem copii. Chiar nu îmi pare rău. Nu ni-l dorim.”

Fosta iubită a lui Liviu Dragnea, din nou în vizorul presei! Ce a făcut Irina Tănase...

Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”

Noi informații ies la iveală despre decesul artistului Jubilant Sykes. Fiul cântărețului de operă, suspect în moartea tatălui său, se confrunta cu probleme grave, iar PROBELE de la fața locului arată DETALII ȘOCANTE: "Este vorba de o..."

Alina Pușcaș a apărut foarte îngrijorată pe rețelele de socializare! Ce a pățit frumoasa prezentatoare TV? "Sper ca cine a făcut acest lucru să nu aibă cum să se bucure!"

Dorobanțu o invită pe Veronica în camera roșie, iar Ahmed fierbe de gelozie! Incredibil ce se va întâmpla în ediția de joi, 11 decembrie, din „Casa iubirii”, de la 10:00 și 16:30, la Kanal D

Breaking news pentru românii cu probleme de sănătate!


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies