Oana Lis a vorbit despre problemele cu care se confruntă Viorel Lis în ultima perioadă.
Oana Lis are foarte mare grijă de soțul ei, mai ales că acesta se confruntă cu probleme de sănătate. Indiferent cât de greu ar fi pentru ea, vedeta încearcă să găsească puterea pentru a merge mai departe, mai ales pentru partenerul care are nevoie de ea.
Oana Lis, declarații despre starea de sănătate a lui Viorel Lis
Prezentă recent în cadrul unei emisiuni TV, Oana Lis a povestit despre problemele de sănătate cu care se confruntă soțul ei și cum ar vrea și ea uneori să fie întrebată cum este și dacă mai poate. “Eu nu pot să ies pe stradă fără să mă întrebe lumea de Viorel. Uneori mă și doare, pentru că aș vrea să mă întrebe și de mine, să mă întrebe: „Oana, tu cum ești? Oana, tu mai poți? Cum te simți?” Normal că starea lui Viorel este mai gravă, dar și pentru mine este foarte greu.
Povestesc prin ceea ce trec. Bineînțeles că eu am felul meu de a fi, cu credință în Dumnezeu, cu iubirea asta de viață, și trec mai ușor peste probleme. Dar asta nu înseamnă că nu sunt probleme. El e diabetic și am observat că trebuie să-i controlezi mereu picioarele, pentru că de acolo e foarte problematic. Am observat că are niște probleme și a trebuit să chem pe cineva acasă. I-a scos trei unghii cu totul și acum e în recuperare. Sunt speriată să nu pățească ceva. Am luat tratament de la medicul de familie. Pe de altă parte, e o treabă în plus. Noi mai și râdem: acum sunt și asistentă, și infirmieră. Dar nu pot să chem de fiecare dată pe cineva și să plătesc. Și acum fac eu tratamentele astea medicale. Tot timpul trebuie să-i schimb bandajul”, a povestit Oana Lis pentru emisiunea moderată lui Cristi Brancu.