O femeie care a avut 11 soți de-a lungul vieții este acuzată că i-a ucis. Motivul pentru care a făcut asta

O femeie care a avut 11 soți de-a lungul vieții este acuzată că i-a ucis. Motivul pentru care a făcut asta

O femeie din Iran a devenit cunoscută pentru faptul că și-a ucis toți cei 11 soți pe care i-a avut. Aceasta a declarat că nu știe exact de câte ori a fost căsătorită.

Kolsum Akbari, o femeie din Iran, a devenit cunoscută după ce și-ar fi ucis cei 11 soți cu care a fost căsătorită de-a lungul timpului. Din informațiile publicate de The Telegraph, aceasta obișnuia să se căsătorească cu bărbați mai în vârstă decât ea, pe care i-ar fi otrăvit pentru a le moșteni averile. Aceasta nu a fost considerată suspectă, deoarece părea că bărbații mor din cauze naturale, mai ales că erau în vârstă și se confruntau și cu probleme de sănătate destul de serioase. Totul a fost gândit în detaliu, iar aceasta se muta adesea dintr-un oraș în altul pentru a nu atrage atenția. Și-a continuat planurile din 2000 până în 2023, atunci când fiul victimei cu care era la acea vreme a început să își pună semne de întrebare și să alerteze autoritățile. Oamenii legii au intervenit, iar concluzia este de-a dreptul șocantă, și anume că femeia și-ar fi ucis toți cei 11 parteneri cu care a fost.

Femeia nu mai știe cu exactitate cu câte persoane a fost

Citește și: Cum au arătat ultimele clipe din viața Silvanei, profesoara din Craiova ucisă de soțul ei. Aceasta ar fi încercat să sară de la balcon pentru a se salva: "Norocul a fost că poștașul a intervenit."

O femeie și-ar fi ucis cei 11 soți [Sursa foto: freepik]

Citește și: Un băiețel în vârstă de doar 4 ani, și-a găsit sfârșitul în mod tragic, în Italia! Ceea ce trebuia să fie o vacanță de neuitat, s-a transformat într-un coșmar pentru părinți

Femeia s-a căsătorit pentru prima dată la vârsta de 18 ani, iar bărbatul ar fi suferit de probleme de sănătate mintală. S-a căsătorit și a doua oară cu un bărbat mult mai în vârstă decât ea, cu copii dintr-o altă căsnicie, iar cei doi au locuit într-un sat mulți ani la rând.

După moartea bărbatului, femeia s-a arătat interesată să se căsătorească cu bărbați mai în vârstă decât ea și singuri. În întâlnirile ei pe care le avea cu grupuri de femei, aceasta obținea informații despre starea lor materială, iar ulterior accepta căsătoria cu ei. Aceasta ar fi obișnuit să își otrăvească victimele cu diferite combinații de medicamente pentru afecțiuni precum diabet, sedative, chiar și alcool industrial. Dacă rezultatul nu era cel dorit, și-ar fi sufocat victimele cu perna. Dacă femeia va fi găsită vinovată, aceasta riscă pedeapsa cu moartea.

Citește și: Cine este favoritul săptămânii în „Casa Iubirii”. Andreea Mantea a făcut anunțul neașteptat despre eliminare- kanald.ro

Citește și: (P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  - stirilekanald.ro

O femeie și-ar fi ucis cei 11 soți [Sursa foto: freepik]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

O profesoară de germană în vârstă de 44 de ani, a fost înjunghiată mortal de propriul soț! Totul s-a petrecut în Craiova, iar la venirea polițiștilor, ucigașul s-a aruncat de la etaj

Relațiile intime după menopauză. Subiectul despre care îți e rușine să vorbești

„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu

Un program cu Inteligență Artificială a anunțat că Donald Trump și JD Vance au murit bolnavi de rabie

VIDEO Gabriela Cristea, despre modul în care a reușit să scape de kilogramele în plus și să-și schimbe complet stilul de viață

Bani pentru capturarea peștelui iepure. Autoritățile din Grecia oferă 5,33 euro pentru fiecare kilogram prins

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro