Daniel Buzdugan și-a liniștit fanii după problemele de sănătate ale mamei sale.
Daniel Buzdugan a reacționat public după ce, în mediul online, au început să circule informații false potrivit cărora mama sa ar fi murit.
Mama lui Daniel Buzdugan, primele declarații după ce a fost internată în spital
Prezentatorul de radio a publicat un mesaj prin care explica că mama sa se află în continuare în viață. Acesta le-a mulțumit tuturor celor care au transmis mesaje de încurajare și s-au interesat de starea ei de sănătate. De asemenea, pentru a demonstra că mama lui este bine și că zvonurile sunt complet neadevărate, prezentatorul a publicat și un videoclip emoționant în care apare alături de aceasta.
Daniel Buzdugan: Auzi mama, zi ceva lui Mihai și Emei.
Mama lui Daniel Buzdugan: Ce să zic?
Daniel Buzdugan: Nu, zi ceva, uite aici. Zi, multă sănătate!
Mama lui Daniel Buzdugan: Sănătate și mă scuzați că m-ați găsit așa pentru că eu eram pregătită să nu fie nimic ca mine.
Daniel Buzdugan: Sarmale cu bureți? Dar ți-ai revenit astăzi. Ieri erai...
Mama lui Daniel Buzdugan: Dar nu știam ziua, am intrebat-o pe doamna doctor ce zi e azi.
Daniel Buzdugan: Mă crezi că nici eu nu știam ce zi e azi?
Mama lui Daniel Buzdugan: Dar e marți, tu ești tânăr.
În urmă cu doar câteva zile, Daniel Buzdugan a dezvăluit că mama sa, în vârstă de 91 de ani, a trecut prin momente extrem de dificile, după ce a ajuns de urgență la spital în urma unui leșin în timp ce se afla în piață. Mama lui făcea ultimele cumpărături pentru a-i primi cum se cuvine pe el și pe colegii săi din caravană. Daniel Buzdugan a povestit că vestea primită în timp ce se deplasa spre Iași l-a făcut să trăiască unele dintre cele mai grele clipe din viața lui.
„Ieri dimineață, mama mea (91 ani) a plecat la piață. Voia să ne primească așa cum se cuvine pe mine și pe colegii mei din caravană. Căldura a doborât-o, a căzut și a leșinat. Mulțumesc oamenilor anonimi care au semnalat un echipaj de poliție, care a adus-o acasă. Aflat în drum spre Iași, am aflat vestea cumplită: după ce a fost dus acasă mama a intrat într-o stare de inconștiență. Am sunat de pe drum la 112, iar o ambulanță a transportat-o la UPU Sf. Spiridon. A urmat o noapte nesfârșită, pe holurile spitalelor, cu diagnostice grele venite spre miezul nopții: fractură de bazin și suspiciune de AVC. Transferată la Spitalul de Neurochirurgie din Iași, investigațiile au confirmat un AVC ischemic în curs de constituire. „Cea mai mare temere a mea a fost că AVC-ul ne va fura posibilitatea de a mai comunica, că o voi pierde dincolo de un zid al unei tăceri definitive. Dar în această dimineață, Dumnezeu mi-a oferit o bucurie de nedescris: am găsit-o pe mama bine, vorbind și recunoscându-mă”, a transmis Daniel Buzdugan, zilele trecute.