Nadia Comăneci, despre plecarea fiului său de acasă, pentru a studia în străinătate! Cum a fost despărțirea celor doi și cum o resimte aceasta? "Am avut zile foarte triste!"

Nadia Comăneci, despre plecarea fiului său de acasă, pentru a studia în străinătate! Cum a fost despărțirea celor doi și cum o resimte aceasta?
Nadia Comăneci, despre plecarea fiului său de acasă, pentru a studia în străinătate! Cum a fost despărțirea celor doi și cum o resimte aceasta? "Am avut zile foarte triste!"

Aceasta este mândră de fiul său, despre care a și vorbit recent, dat fiind faptul că are o relație foarte apropiată cu el, iar acum se află și departe de casă.

Nadia Comăneci este o emblemă a sportului, atât la nivel național, cât și internațional, iar pe lângă faptul că este prima gimnastă din lume care a primit nota 10 la un concurs olimpic de gimnastică, aceasta este olimpică și la rolul de... mamă! Vedeta a vorbit recent despre fiul său, Dylan, cel care, în prezent, studiază în străinătate.

Nadia Comăneci, despre plecarea fiului său de acasă, pentru a studia în străinătate

Citește și: Simona Halep, mesaj emoționant, la 3 luni după ce a hotărât să se retragă din tenis. “E momentul să am grijă de Simona, ca om.”

comaneci
Nadia Comăneci, despre plecarea fiului său de acasă, pentru a studia în străinătate![Sursa foto: Facebook]

Citește și: Cine este Diana Bulimar. „Pe la cinci ani făceam deja trei sporturi, pentru că am fost un copil foarte energic.”

Recent, aceasta a fost invitată în cadrul unui post TV, acolo unde a vorbit despre mai multe aspecte care țin de viața sa profesională, însă în special despre cea personală.

Astfel, Nadia Comăneci a menționat câteva lucruri mai puțin știute de publicul larg, legate de fiul sau, Dylan, mai ales ținând cont că, la vârsta de doar 19 ani, a decis să plece să studieze departe de casă, mai exact în Santa Monica.

Bineînțeles că separarea de părinți nu a fost una prea ușoară, cel puțin în punctul de vedere al sportivei, care a avut câteva zile încercate de lipsa fiului său de acasă.

Cu toate acestea, cei doi păstrează o comunicare constantă, fie că vorbesc la telefon sau se văd pe cameră, existând în zilele noastre nenumărate posibilități pe care le poți folosi pentru a te putea vedea cu persoanele dragi, mai ales că acesta nu se va întoarce acasă prea curând, ci tocmai de sărbători.

"Fiul meu deja a plecat în Santa Monica la facultate. Să fiu sinceră, am avut două zile foarte triste, am simțit un gol.

M-am gândit că totuși este o fază a lui în care trebuie să își încerce identitatea, să vadă ce dorește să facă. Acum ne sună în fiecare zi. Camera este semi-goluță. Vine la Crăciun și când are vacanță la școală. Ne sunăm în fiecare seară face time, vorbim.(...)

Comunicarea fizică între persoane e foarte importantă în acest moment, mai ales cu apariția social media, ne lipsește această parte de îmbrățișări.

Eu și soțul meu spunem la toată lumea: 8 îmbrățișări pe zi trebuie să dai ori familiei, ori prietenilor tăi.”,  a declarat Nadia Comăneci,  conform spynews.ro.

strainatate
Nadia Comăneci, despre plecarea fiului său de acasă, pentru a studia în străinătate![Sursa foto: Facebook]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Nadia Comăneci explică de ce este important sportul în viața unui copil! „Copilul care face sport învață anumite lucruri importante despre viață. Învață responsabilitate!”

Toate privirile au fost asupra Mirabelei Grădinaru. Apariția care marchează o premieră pentru partenera lui Nicușor Dan

„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu

Trei bărbați au obligat o minoră de 16 ani să se prostitueze

VIDEO Gabriela Cristea, despre modul în care a reușit să scape de kilogramele în plus și să-și schimbe complet stilul de viață

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro