Aceasta s-a aflat și ea în rândul artiștilor invitați la Festivalul Mamaia 2025, din acest weekend, acolo unde a cântat o melodie care îi aparține regretatei Laura Stoica.
Monica Anghel este una dintre cele mai cunoscute și apreciate cântărețe, de la noi din țară. Aceasta se bucură în continuare de succes pe plan profesional, iar când vine vorba despre viața personală, succesul este, de asemenea, de partea sa. Atunci când vine vorba despre regretata artistă Laura Stoica, aceasta a fost și rămâne una dintre cele mai puternice personalități feminine ale scenei muzicale, care din nefericire, s-a stins din viață în 2006.
Monica Anghel, comparată cu Laura Stoica, după performanța pe care a avut-o la un festival organizat în acest weekend
Cu ocazia organizării unui festival din Mamaia, mai mulți artiști au urcat pe scenă și au încântat publicul larg cu repertoriile lor. Dacă printre aceștia s-au aflat și Marina Voica, cea care la repetiții a îmbrăcat o ținută tinerească și a uimit publicul cu vocea ta încă în toată puterea, dar și Fuego, cel care ieri și-a sărbători ziua de naștere chiar pe scenă, în
fața tuturor oamenilor care îl iubesc, pe lângă cei doi, au fost invitați și Marcel Pavel, Dida Drăgan, dar și Monica Anghel și nu numai.Atunci când a venit vorba despre piesele pe care artista Monica Anghel le-a susținut, printre acestea s-a aflat și cea a regretatei Laura Stoica, o cunoscută legendă a scenei muzicale românești, dar care a sfârșit la o vârstă fragedă, în urmă cu mai mulți ani de zile.
Aprecierea s-a putut observa și în comentariile persoanelor, lăsate la filmuleț: "Laura rămâne Laura! Când i-am auzit vocea mi-au dat lacrimile și mi s-a făcut pielea de găină.",
În egală măsură, artista s-a făcut remarcată și datorită ținutei pe care a ales să o poarte în cadrul evenimentului, alegând o rochie neagră, dintr-un material lejer, care pare să fie catifea, cu detalii strălucitoare în partea umerilor, dar și a mânecilor largi și elegante. Întreaga sa apariție a fost pe măsura momentului, cu siguranță.