Mioara Velicu, destăinuiri emoționante despre pierderea soțului ei și viața în singurătate. „Am zis că își revine pentru că a fost de mai multe ori internat.”

Mioara Velicu, destăinuiri emoționante despre pierderea soțului ei și viața în singurătate. „Am zis că își revine pentru că a fost de mai multe ori internat.”
Mioara Velicu, destăinuiri emoționante despre pierderea soțului ei și viața în singurătate. „Am zis că își revine pentru că a fost de mai multe ori internat.”

Artista Mioara Velicu a vorbit despre suferința produsă de pierderea soțului ei.

Mioara Velicu a vorbit, în cadrul unei emisiuni TV, despre cariera ei, despre familie, despre oamenii dragi pe care i-a pierdut și despre soțul ei, care s-a stins din viață de mai bine de un deceniu, spunând că a suferit enorm.  „A fost în comă profundă acolo la mine la țară în județul Galați. Lui îi plăcea foarte mult să fie gurmand, să aibă orice. Trebuia să fie masa plină cu de toate.

Noi așteptam să vină să taie porcul și el era în cameră, în comă profundă. Am suferit extraordinar de mult și sufăr și acum. Sunt lucruri pe care le-am mai spus, cred că de-acolo de sus veghează. Tot timpul mă trimitea să cânt, nu e nicio problemă, lasă că o să sărbătorim altădată. Dumnezeu l-a luat nu atunci, la șapte ani după ce s-a întâmplat treaba asta și a rămas cu niște sechele.
Îi plăcea extraordinar de mult să fie la țară, să aibă tot ce își dorește. A făcut și o casă la Făurei, în satul lui natal. A venit acasă, i-a fost foarte rău, l-am dus la spital și acolo a fost pus în comă indusă și două săptămâni a stat la pat, apoi s-a sfârșit.”
, a povestit Mioara Velicu.

Mioara Velicu, despre suferința produsă de pierderea soțului ei

Citește și: Mioara Velicu, destăinuiri emoționante despre regretatul ei soț. Cum a fost căsnicia artistei alături de sportiv. „A fost pentru mine absolut tot.”

Mioara Velicu
Mioara Velicu[Sursa foto: Facebook]

Citește și: Mioara Velicu, mărturisiri surprinzătoare despre Andra: „A fost ceva de vis. A dus muzica populară pe cele mai înalte culmi”

Artista mărturisește că și acum îi este destul de greu cu anumite aspecte din jurul ei și nu și-a imaginat niciodată că partenerul ei de viață nu își va reveni, mai ales pentru faptul

că el mai fusese internat, făcând un anumit tratament pentru afecțiunea pe care o avea.  „Mi-a fost extraordinar de greu și este și acum, nu pentru că nu m-aș putea descurca în ceea ce privește profesia mea, dar sunt lucruri pe care nu le știu nici acum, cu joburile, să te duci, să plătești, nu le știu. El făcea absolut totul și a lăsat toate actele, toate chitanțele le avea.
Am zis că își revine pentru că a fost de mai multe ori internat. El își făcea mai multe injecții pentru că avea două cheaguri pe aortă și nu puteau fi dizolvate decât cu anumite injecții și stătea la terapie intensivă.”,
a mai spus artista.

Mioara Velicu
Mioara Velicu[Sursa foto: Facebook]

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Mioara Velicu le răspunde tuturor celor care o critică pentru că ea continuă să cânte la vârsta de 79 de ani! „Cu ce sunt eu de vină dacă pot să cânt?”

Toate privirile au fost asupra Mirabelei Grădinaru. Apariția care marchează o premieră pentru partenera lui Nicușor Dan

„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu

Trei bărbați au obligat o minoră de 16 ani să se prostitueze

VIDEO Gabriela Cristea, despre modul în care a reușit să scape de kilogramele în plus și să-și schimbe complet stilul de viață

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro