”La teorie sunt bună, dar practica m-a omorât pe mine." Ce părere are Simona Trașcă despre a doua șansă într-o relație. Ce greșeli a făcut vedeta

”La teorie sunt bună, dar practica m-a omorât pe mine.
”La teorie sunt bună, dar practica m-a omorât pe mine." Ce părere are Simona Trașcă despre a doua șansă într-o relație. Ce greșeli a făcut vedeta

Simona Trașcă a discutat, în cadrul unui interviu pentru WOWbiz.ro, despre părerea personală privind împăcarea cu foștii parteneri de viață.

După ce Simona Trașcă a publicat un videoclip pe platforma de TikTok despre situațiile în care o persoană se împacă cu fostul partener de viață, vedeta a făcut mai multe declarații despre ce părere are despre împăcarea cu foștii iubiți. Blondina a mărturisit că a încercat de nenumărate ori să repare ceea ce a fost deja stricat, fiind un lucru nesănătos.

Simona Trașcă, declarații despre împăcarea cu foștii iubiți

În filmulețul publicat de Simona Trașcă pe Instagram, un bărbat nu este sub nicio formă de acord cu împăcarea dintre foști, ba chiar susține că până și în basme se spune că a fost "odată ca niciodată". Astfel, datorită faptului că Simona Trașcă a dat întotdeauna dovadă de sinceritate, aceasta a vorbit în cadrul interviului despre ce crede despre împăcările  cu foștii iubiți.

"Normal ar trebui să dai o șansă pentru că oricine merită o șansă.

Dacă o persoană chiar se schimbă după împăcare, nu mai greșește a doua oară. Dar dacă mai are nevoie și de a doua șansă, înseamnă că o să ajungi să oferi și a treia și a patra și a cincea șansă și nu o să se schimbe niciodată nimic. Dacă unui om i-a părut rău că a greșit și vrea să repare relația și îi dai o șansă, va profita de ea și nu va mai face alte probleme.
Eu la teorie sunt bună, o știu, dar practica m-a omorât pe mine"
, a mărturisit Simona Trașcă, pentru WOWbiz.ro.

Citește și: Cine este Simona Trașcă. „Am făcut un șoc foarte mare!”

Ce părere are Simona Trașcă despre a doua șansă într-o relație[Sursa foto: Instagram]

Simona Trașcă nu se consideră un exemplu bun de urmat

Însă, deși blondina este foarte bună la teorie, Simona Trașcă a ținut să precizeze că nu s-a descurcat niciodată la practică.

Mai precis, aceasta a făcut multe compromisuri și eforturi pentru a menține relația, acordând chiar mai multe șanse partenerilor de viață.

"Mi se pare o idee foarte proastă, dar știu și din experiența mea. Eu nu sunt în măsură să dau sfatul pe care l-am postat pe Instagram pentru că eu mereu m-am împăcat. Chiar și de 1.000 de ori poate. Am avut relații în care m-am împăcat până când chiar nu s-a mai putut.

Eu sunt genul care atunci când își face o relație, renunță foarte greu la ea", a povestit Simona Trașcă.

Citește și: „Toată viața mea am avut o problemă cu trei kilograme" Secretul Simonei Trașcă pentru o siluetă de invidiat

Citește și: Rezumat primul episod din sezonul trei „O dragoste”, difuzat marți, 9 iunie 2026 la Kanal D: Fatih este arestat, iar pentru a scăpa din închisoare trebuie să se supună regulilor lui Gorkem- kanald.ro

Citește și: (P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  - stirilekanald.ro

Ce părere are Simona Trașcă despre a doua șansă într-o relație[Sursa foto: Instagram]

Cu ce probleme de sănătate s-a confruntat Simona Trașcă

În urmă cu puțin timp, Simona Trașcă a mărturisit că a traversat o perioadă destul de dificilă în viața sa, după ce a făcut un atac de panică major. Din acest motiv, vedeta trebuie să consulte un psihiatru pentru a primi un tratament în acest sens.

"Am avut toate simptomele că aș fi făcut un preinfarct după ce am citit apoi și tot ce mi-au zis prietenele mele.


Eu nu sunt cu doctorii, merg la analize sau la doctor doar când simt că sunt pe moarte. Trebuie să mi se întâmple ceva super grav să le cald pragul. Mi-a zis o prietenă că trebuie să merg neapărat la cardiologie pentru că dacă am făcut un preinfarct trebuie să îmi dea un tratament ca să nu ajung într-o situație și mai rea. Am mers ieri și mi-am făcut toate analizele. Din fericire, nu am nimic la inimă, doar o valvă pentru care trebuie să îmi fac o ecografie la trei ani, dar nu am nimic grav și nu a fost din cauza aceasta. În schimb, trebuie să merg la Psihiatrie să îmi iau tratament pentru că am dezvoltat niște atacuri de panică foarte grave", a mai mărturisit Simona Trașcă.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„Toată viața mea am avut o problemă cu trei kilograme" Secretul Simonei Trașcă pentru o siluetă de invidiat

Mama Andreei Esca, în centrul unui val de critici în mediul online. Cum a reacționat prezentatoarea PRO TV

Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

DRAMA trăită de medicul rezident găsit mort în baia Spitalului Floreasca în urmă cu două săptămâni. EVENIMENTUL CARE I-A MARCAT FAMILIA și DETALIUL DUREROS care explică suferința din ultimele zile: "Nimic nu te pregătește pentru momentul în care..."

Sibel Taşçıoğlu, actrița care joacă rolul Pembe în serialul „O dragoste”, surprinsă în cele mai hazlii ipostaze alături de colegii săi de platou! Iată cum au fost fotografiați în culise

În această seară, final emoționant al serialului „Ai nimănui”, de la ora 20:00, la Kanal D

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro