“Jocul cuvintelor cu Dan Negru”, un nou sezon, din această seară, de la ora 23:00!

“Jocul cuvintelor cu Dan Negru”, un nou sezon, din această seară, de la ora 23:00!

“Românul a avut mereu bucuria de a descoperi literele…”

Un nou sezon al emisiunii fenomen “Jocul cuvintelor cu Dan Negru” vă începe în această seară, la Kanal D, urmând să fie difuzat lunea și marțea, de la 23:00. Quiz-ul care a intrat în urma cu doi ani casele românilor cu exerciții de vocabular revine cu noi provocări pentru concurenți și pentru cei aflați în fața micilor ecrane, cu un mix de definiții care solicită atenția, cunoștințele de vocabular și perspicacitatea.

  “ Românul a avut mereu bucuria de a descoperi literele. Fenomenul integramelor a fost unul național. Noi l-am luat și l-am adus la televizor. Așadar, succesul acestui quiz se datorează minții românilor. A devenit un fenomen și mi se întâmplă de nenumărate ori că oamenii să îmi spună definiții pe stradă; la unele nu nimeresc  soluția  J  Ei sunt mult mai isteți decât sunt eu! ”, spune Dan Negru.

 

În fiecare ediție a emisiunii de la Kanal D sunt prezenți cinci concurenți pregătiți să-și pună la încercare cunoștințele, de dragul provocărilor dar și pentru importante premii în bani. Quiz-ul prezentat de Dan Negru este un format ușor de înțeles și captivant, ce aduce în prim-plan frumusețea și bogăția limbii române.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Ce a pățit Silvana Rîciu în timp ce mergea la priveghi la Ion Drăgan. Artista a mărturisit totul: “Ne-a ținut pe loc două ore.”

TEST: Cât de darnic ești? Răspunde doar la aceste întrebări!

Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile

CINE ESTE PERSOANA care face dezvăluiri sfâșietoare despre Ion Drăgan? Au vorbit cu puțin timp înainte ca artistul să moară... iar acum rupe tăcerea: "Mi-a mărturisit că...". Ca să nu existe loc de interpretări, momentul CONVERSAȚIEI a fost făcut public

Mărturisirile emoționante ale Larisei Iordache. De ce sărbătorile nu vor mai fi niciodată la fel pentru fosta gimnastă: „Unul dintre cele mai grele.”

Veronica, pe cale să ia o decizie radicală în relația cu Ahmed: „O să pun punct”. Incredibil ce se va întâmpla în „Casa iubirii”, în ediția de sâmbătă, 27 decembrie, de la 16:00 și 19:00, la Kanal D

A murit cunoscutul om de afaceri gălățean, Corneliu Istrate