Iuliana Tudor a povestit cum a fost al doilea Crăciun fără mama ei. Prezentatoarea a vorbit și despre mâncărurile pe care le făceau împreună. “E o trecere între lumii, eu cred foarte tare în asta.”

Iuliana Tudor a povestit cum a fost al doilea Crăciun fără mama ei. Prezentatoarea a vorbit și despre mâncărurile pe care le făceau împreună. “E o trecere între lumii, eu cred foarte tare în asta.”

Vedeta a vorbit despre cum s-au simțit sărbătorile de iarnă fără mama ei, dar și ce preparate obișnuiau să facă împreună.

Întotdeauna legată de familie și de tradiție, Iuliana Tudor are mereu doar cuvinte de laudă despre cei apropiați ei și mai ales despre cea care i-a dat naștere. Acum, sărbătorile de iarnă nu mai sunt ca altădată, deoarece a fost al doilea Crăciun pe care prezentatoarea TV l-a făcut fără mama ei. Invitată în cadrul unui interviu, aceasta a vorbit despre cum sunt sărbătorile de când familia numai este întreagă și mărturisește că încearcă de fiecare dată să o simtă lângă ea, mai ales pentru toată povestea pe care cele două au avut-o în spate și legătura dintre ele.  “Este al doilea Crăciun fără mama și încerc să-l fac frumos în sensul în care să fim și să ne bucurăm, fiind și pe ea acolo, în permanență.

Asta nu se va schimba niciodată. Și acum o simt lângă mine și este o legătură dincolo de ceea ce v-aș putea spune în cuvinte, oricât de mult m-aș strădui. M-a sprijinit în tot, m-a atenționat când a fost cazul și am avut în ea acel stâlp în care știam că totul o să fie bine. Acum știu sigur că o face în continuare, doar că din altă lume. E o trecere între lumii, eu cred foarte tare în asta și nu cred că e o pierdere definitivă. Nu cred că este definitiv.”, a spus Iuliana Tudor.

Preparatele pe care Iuliana Tudor le pregătea de sărbători, alături de mama ei

Citește și: VIDEO A avut Iuliana Tudor o copilărie prea liniștită? Aceasta a ales cumințenia, în locul derapajelor de orice fel: "În viață ai două căi întotdeauna, alegerea este exclusiv a ta."

Iuliana Tudor [Sursa foto: Instagram]

Citește și: Iuliana Tudor, încercată de durere în ziua aniversării mamei sale! Prezentatoarea TV este cuprinsă de dor: „Mi-e dor și încă doare.”

Îndrăgita prezentatoare a vorbit și despre mâncărurile tradiționale pe care mama ei obișnuia să le pregătească adesea, devenind deja o tradiție, iar multe dintre ele sunt pregătite acum, de către ea. Când vine vorba de dulciuri, spune că aceasta avea o prăjitură pe care o făcea adesea, dar care ei nu i-a reușit până acum.  “Acorda o foarte mare atenție cozonacului, trebuia să iasă bine, altfel era ratată povestea. Apoi tot ce înseamnă mâncăruri tradiționale, de la ciorbă de os, asta îi plăcea foarte tare, friptură, salata de boeuf pe care o făceam împreună de foarte mulți ani, era un ritual aproape, să ne apucăm dimineață să facem. Ceea ce se face în orice casă la români, asta făceam și noi, sarmale, normal. În rest prăjiturile. Are o prăjitură a familiei, cu foi, cu magiun, cu nucă, cu o crema făcută separat. E destul de complicat, am încercat acum să o fac și am zis că mai stau să mai exersez puțin.”, a mai spus prezentatoarea TV.

Citește și: Horoscop pentru miercuri, 24 iunie 2026: Un semn zodiacal trece printr-un divorț, iar asta îl va obosi psihic- kanald.ro

Citește și: (P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  - stirilekanald.ro

[Sursa foto: Shutterstock]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

VIDEO Iuliana Tudor a vorbit, cu lacrimi în ochi, despre mama sa. "N-am auzit-o niciodată în 43 de ani de boală să se vaite, niciodată.'

Puțini știu cine este și cu ce se ocupă soția lui Ciprian Ciucu. Cristina Simona și primarul Capitalei s-au cunoscut când aveau doar 18 ani

Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are

Ce se întâmplă, de fapt, cu Cheloo? Adevărul despre incidentul de la Psihiatrie și boala secretă de care sufera

Alertă în Grecia: un pește toxic se răspândește rapid în apele mării și poate mușca turiști. Medici avertizează: „Conține o toxină foarte periculoasă”

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro