Cei doi sunt mai îndrăgostiți ca niciodată și deciși să întemeieze o familie cât mai curând.
După o lungă relație împreună și marele eveniment al nunții, se pare că Iancu și Denisa Sterp au de gând să își întemeieze o familie în adevăratul sens al cuvântului, aspect despre care au vorbit și recent.
Sunt sau nu Iancu și Denisa Sterp cu gândul la un copil
Recent, cei doi au fost invitați în cadrul podcast-ului 2 în 1, acolo unde au vorbit despre ce s-a mai întâmplat în viața lor în ultima vreme, și nu numai, atât pe plan profesional, cât și pe cel personal. Astfel, Iancu Sterp a punctat și Denisa au mărturisit faptul că își doresc să aibă o familie cu mulți copii și deja au început să se ocupe de acest lucru, din dorința ca până la vârsta de 30 de ani, să aibă măcar 3 copilași împreună.
Iancu Sterp: Da, bineînțeles, să dea Dumnezeu cât mai curând. Noi ne dorim, acum na… când o fi să fie, nu vrem să grăbim, să forțăm nimic. (…) Și vis-a-vis de copii, ne dorim, nu?
Denisa Sterp: Da!
Iancu Sterp: Ne dorim și vorbim (…) să meargă până la 5-6 copii, Doamne ajută!
Denisa Sterp: Am zis că până la 30 de ani, să avem măcar 3 copii.
Citește și: Breaking news pentru românii cu probleme de sănătate!- stirilekanald.ro
Iancu Sterp: Da… 3-4-5, cât or fi! (…) Dacă o femeie naște 2 copii, clar că n-au cum să fie prea mari, că-s 2… dacă naște unul, să fie unul forța așa, tanc. (…) Nu (n.r. nu l-ar îndemna spre o meserie de cioban)… să facă ce vrea el, ce-i place lui, asta numai dacă i-ar plăcea ca pasiune, așa mi-ar plăcea, da. chiar mi-ar plăcea că pasiune, dar nu să fie de bază asta, să facă ce-i place lui.
Denisa Sterp: La lupte, nu!
Iancu Sterp: Mi se pare o prostie asta să-ți pui copilul să facă ce-ți place ție, nu, copilul trebuie să facă ce-i place lui. (…) La un sport așa, l-aș da, că uite mie mi-ar fi plăcut să mă dea cineva la un sport cât am fost mic, dar nu a fost… să mă dea ori la fotbal mi-a plăcut mie, fotbalul mi-a plăcut mult de mic, dar până la 12 ani… (…) Dacă mă dădea cineva de mic poate aspiram la ceva mai sus sau la box, la ceva, dacă eram mai de mic… acum era o joacă de copil pentru mine, dacă nu m-a dat nimeni, am fost de capul meu săracul, a fost mai greu.