„Eu nu sunt o actriță prin definiție. Nu vreau să mai aud de replici!” Ce spune Adela Popescu despre faptul că a jucat 11 ani în cele mai urmărite seriale TV din România

„Eu nu sunt o actriță prin definiție. Nu vreau să mai aud de replici!” Ce spune Adela Popescu despre faptul că a jucat 11 ani în cele mai urmărite seriale TV din România

Adela Popescu a vorbit despre cariera sa din actorie, atunci când a jucat timp de 11 ani în seriale TV foarte cunoscute și urmărite.

Adela Popescu este artistă, actriță și prezentatoare TV, cunoscută pentru moderarea unor show-uri de televiziune, dar, cel mai important, din serialele în care a jucat zi de zi, timp de 11 ani.

„Am avut parte de tot succesul din lume fără să mi-l fi dorit.” Ce spune Adela Popescu despre cariera de actriță

Citește și: „Mare eroare când am făcut casa pentru că noi nu putem să închidem camerele. E nasol.” Adela Popescu, picanterii din relația cu Radu Vâlcan. Cum se bucură de momentele intime cu trei copii?

Adela Popescu [Sursa foto: Facebook]

Citește și: „Am servit masa pe plajă. Îl urmărim pe Moș pe radar să vedem când ajunge.” Cum petrece Adela Popescu Crăciunul în Thailanda

Chiar dacă Adela Popescu și-a adunat o întreagă comunitate de urmăritori datorită personajelor interpretate în cele mai cunoscute seriale ale timpului, aceasta nu se consideră o actriță și nu a visat niciodată că va ajunge până aici. Adela Popescu a mai spus că s-a bucurat de tot succesul din lume, însă nu își dorește să mai audă replici și se bucura atunci când regizorul scotea din ele. Adela a ținut să menționeze că niciodată nu a jucat pentru premii.   „Eu nu sunt o actriță prin definiție. Nu sunt o actriță care visează la premii. Nici nu îmi doream să fiu actriță, nici nu trăiesc din asta, nici nu mă consider.

În niciun caz. Nu mă interesează asta. Am o explicație. Eu am avut parte de tot succesul din lume fără să mi-l fi dorit. O spun cum ar trebui. Am jucat în serialele cele mai urmărite din această țară, zi de zi. Eu nu vreau să mai aud de replici. Când venea regizorul și spunea că trebuie să scoatem replica asta, spuneam „mulțumesc.”, a spus Adela Popescu în cadrul unui interviu.

Citește și: Fostul concurent de la „Casa iubirii” urmează să devină tătic! Iubita lui va naște u...- kanald.ro

Citește și: Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani- stirilekanald.ro

Cum au afectat-o pe Adela Popescu anumite personaje interpretate în seriale

Adela Popescu [Sursa foto: Facebook]

Faptul că se afla mereu în fața camerelor de filmat, cu noi personaje și provocări, Adela Popescu   a recunoscut, în cadrul unui interviu mai vechi, cum a fost afectată de acest lucru, dar mai ales, de faptul că trebuia să își schimbe rapid stările.  “Totul era foarte mult. Nu puteam să cuprind tot ceea ce mi se întâmpla. Jucam enorm atunci, zile întregi, cu pauză de masă în care nu știai dacă să mănânci sau să dormi.  Eu am avut și ghinionul să am personaje extrem de pregnante. De regulă, eram protagonistă, asta însemna că filmam tot timpul. Nu prea existau secvențe fără mine. Asta însemna ca trebuia să țin minte extrem de mult text și să-mi schimb stările foarte ușor”, a dezvăluit prezentatoarea TV în cadrul unui interviu mai vechi.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„Am servit masa pe plajă. Îl urmărim pe Moș pe radar să vedem când ajunge.” Cum petrece Adela Popescu Crăciunul în Thailanda

Testul care îți spune cum va fi începutul tău de an! Răspunde aici!

Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile

BREAKING! Durere fără margini! Fiul de 5 ani al unui influencer a murit după o luptă cruntă cu gripa: „După 11 zile grele, s-a dus acasă, la Tatăl nostru”

Mesaje de Anul Nou 2026. Urări speciale pentru familie și prieteni de Revelion

Un artist neașteptat își face apariția la Revelionul „Casa iubirii”! Fetele sunt în extaz! Aflați despre cine este vorba în ediția de miercuri, 31 decembrie, de la orele 10:00 și 16:30, la Kanal D

„Mama a trebuit să dispară”. Planul diabolic pus la cale de tânăra din Sibiu pentru a scăpă de cea care i-a dat viață. INCREDIBIL de ce