Duminică, de la ora 14:30, la “Asta-i România!”, Moda pe pârtie

Duminică, de la ora 14:30, la “Asta-i România!”,  Moda pe pârtie
Duminică, de la ora 14:30, la “Asta-i România!”, Moda pe pârtie

Duminica aceasta, de la ora 14:30, la Kanal D, emisiunea de reportaje “Asta-i România!” ne invită la Poiana Brașov, devenită una dintre cele mai luxoase zone montane din România.

În plin sezon de iarnă, echipa emisiunii ajunge, de data aceasta, într-o zonă montană foarte căutată, mai cu seama de cei mai înstăriți, Poiana Brașov transfomandu-se într-o poieniță de lux, unde se adună lumea bună.

Adidași sport, în loc de clăpari, treninguri sau blugi, în locul costumelor de schi și accesorii de sute de euro, așa arată ținuta multor turiști care ajung la munte. Rețelele sociale sunt împânzite de poze și filmulețe cu oameni care confundă pârtiile cu podiumurile de modă și, practice, tonul modei de iarnă se da de aici de la baza pârtiei sau din vârful

ei.

Și, dacă domnii țin la “etichetă” și nu renunță la pantofii sport de firmă, cu gleznele la vVedere, nici când sunt termometrele înregistrează grade cu minus, doamnele își etalează poșetele, ochelarii și accesoriile scumpe.

Citește și: Ce cantitate de lapte consuma un bebelus? Tabel cantitate lapte bebelusi- catena.ro

 

Tot duminică, echipa “Asta-i România!” ajunge într-un cătun aflat la doar câțiva kilometri de Băile Olănești, dar atât de îndepărtat de lumea modernă.

Doar doisprezece familii au mai rămas aici, din o sută câte erau altădată. Cei rămași se plâng că n-au drumuri și nici apă, de parcă sunt uitați de lume.

Nu ratați duminică, de la ora 14:30, o nouă ediție “Asta-i România!”, emisiune prezentată de Mihai Ghiță, la Kanal D.

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Adriana Simionescu, primele declarații despre separarea de tatăl fetiței sale, la scurt timp după nuntă. „Viața nu încetează să ne uimească și s-a întâmplat să nu ne mai înțelegem.”

Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”

Liviu Guță îi dă replica lui Culiță Sterp. Ce l-a deranjat la declarațiile făcute de colegul său de breaslă: „Nu mi se pare corect”

FOTO Care este sportul de care s-a apucat Gabriela Cristea:"Niciodată nu este prea târziu. Eu m-am apucat la 50 de ani"

Ce semne a primit Claudiu Molnar, după decesul soției sale: „A aprins-o în dormitor...”

Ce studii are, de fapt, Deniz Can Aktaş, protagonistul noului serial “Dragoste fără hotare”! Iată ce facultate a urmat acesta și ce profesie ar fi trebuit să îmbrățișeze după absolvire

VIDEO „Ne este foarte frică”. Măcelul din Urziceni. Atacatorii au fost capturați


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies