Duminica aceasta, de la ora 14.30 la "Asta-i Romania" aflati povestea pensionarilor care ajung, cu voia lor, victimele escrocilor

Duminica aceasta, de la ora 14.30 la
Duminica aceasta, de la ora 14.30 la "Asta-i Romania" aflati povestea pensionarilor care ajung, cu voia lor, victimele escrocilor

In editia de duminica a emisiunii "Asta-i Romania" vedeti povestile impresionante ale unor zeci de familii din Romania, ruinate si la un pas de a ramane in strada dupa ce sunt convinsi sa se imprumute de bani la casele de ajutor reciproc sau sa se gireze intre ei, apoi escroci dispar cu sumele de bani obtinute.

 Batranii ajung sa fie datori vanduti, executati silit si cu aproape toti banii de pensie retinuti. Increderea in oameni si empatia ii aduc pe pensionarii acestei tari la limita supravietuirii, ajung sa traiasca din mila altora, dupa ce se imprumuta la Casa de Ajutor Reciproc pentru a ajuta alti oameni din si asa putinul pe care il au.

Echipa "Asta-i Romania" prezinta si cazul a zeci de familii din Fetesti care s-au trezit datori vanduti dupa ce au cazut in plasa uneia dintre cele mai respectabile femei din oras, o fosta asistenta medicala, care s-a dovedit a fi

o escroaca, prejudiciul fiind de cateva miliarde de lei. Femeia, care se trage dintr-o familie respectabila din oras, e cunoscuta de toata lumea si apreciata. Pe asta ar fi si mizat atunci cand a pus aceasta escrocherie la cale. Isi alegea victimele din randul pensionarilor carora le cerea ajutorul si le spunea sa pastreze secret faptul ca o ajuta cu bani sau cu imprumutul. Lucrurile ar fi continuat daca oamenii de buna credinta nu ar fi inceput sa primeasca somatiile de executare silita.

Batrani, bolnavi si greu incercati de soarta, cei mai multi dintre pensionarii care cad victime acestor oameni fara suflet nu mai stiu incotro sa o apuce si traiesc cu teama ca vor ramane pe drumuri, coplesiti de datorii.

Nu ratati un subiect ancheta terifiant despre modul in care sunt escrocati pensionarii Romaniei, marca "Asta-i Romania", in editia de duminica, ora 14.30,

emisiune prezentata de Mihai Ghita, la Kanal D.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Armin Nicoară, în vacanță alături de Claudia Puican și fiul lor. Ce destinație au ales artiștii și unde l-au dus pe cel mic: “Cine pleacă?”

Ce s-a întâmplat cu Kate Middleton, la ultimele apariții publice. Nu e întâmplător

Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”

CE S-A ÎNTÂMPLAT în momentul când Memiș Selciuc s-a prăbușit A ȘOCAT familia și apropiații saxofonistului. GESTUL care i-a revoltat pe cei care au văzut IMAGINILE: "Nu vă este rușine! Nu a apucat..."

VIDEO Plăcerile vinovate ale vedetelor: de la ciocolată la parfumuri scumpe sau investiții în imagine

Horoscop marți, 16 iunie 2026: Semnul zodiacal care își dorește să se afirme și face tot ce îi stă în putere să iasă în evidență

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro