Ion Drăgan s-a stins din viață chiar în prima zi de Crăciun.
Ion Drăgan, cunoscutul și îndrăgitul artist de muzică populară din țară, s-a stins din viață chiar în prima zi de Crăciun. Ceea ce ar fi trebuit să fie o zi plină de bucurie și voie bună, așa cum obișnuia atunci când urca pe scenă, s-a transformat într-un moment plin de tristețe pentru toți cei care l-au cunoscut.
Artistul s-a stins din viață chiar în prima zi de Crăciun
La doar 54 de ani, artistul a fost găsit fără suflare în casa din Bălești, în această dimineață. Acolo ar fi petrecut Ajunul Crăciunului cu cei dragi și aștepta venirea sărbătorilor.
Florin Vasilică a transmis și el un gând, alături de o fotografie cu artistul și nu îi vine să creadă cele întâmplate. “Nu pot să cred... Dumnezeu să te aibă în paza Sa, Ionică!”, a fost mesajul artistului. La aflarea acestei cumplite vești, colegi de breaslă, dar și oameni care l-au iubit și apreciat, au transmis imediat gânduri către familia lui, aflată în suferință. Cei care îl cunosc, l-au descris până acum, în emisiuni sau cântări, fiind un om, modest, discret, cu respect profund față de oameni și față de toată meseria lui. Artistul a trăit pentru carieră, aducând bucurie în sufletele spectatorilor și telespectatorilor, iar din versurile lui cântate nu au lipsit niciodată emoțiile.
Citește și: S-A AFLAT! Cheloo a fost diagnosticat cu... Vezi mai mult- kanald.ro
Maria Ghinea a transmis și ea un mesaj, pe rețelele de socializare, în care nu îi venea să creadă că este adevărat. Aceasta a lăsat și o fotografie alături de el, de la filmări." Ioane, nu pot să cred că ne-ai părăsit! Veselia ta, respect față de colegi! Dumnezeu să te odihnească în liniște și pace!", a fost mesajul artistei.