Durere fără margini pentru Ionel Ganea și familia lui, la două luni după decesul fiului. Fostul internațional evită aparițiile publice și încearcă să își aline durerea.
Un accident teribil produs în luna mai de Ionel Ganea l-a făcut pe fiul acestuia, de doi ani, să-și piardă viață, după o perioadă în care a stat în spital. Tragedia a adus multă suferință pentru el și familie, care încearcă să evite aglomerația, fiind văzut la un singur meci de fotbal de când s-a întâmplat nenorocirea. Un fost coleg de echipă al lui Ionel Ganea a făcut câteva declarații, pentru CANCAN.RO, despre ce face fostul internațional de zi cu zi. ,Funcționează normal, merge la cumpărături, acum are grijă de nepoțelul din partea fetei. Evită aglomerația. ,M-am întâlnit o singură dată cu el de la accident. A fost la mănăstirea Berivoi, unde mergea el de fiecare dată cu copilul (n.r.-
Cum încearcă Ionel Ganea să își aline suferința produsă de pierderea fiului
Citește și: Fiul lui Ionel Ganea a murit la spital, la o lună de la accidentul provocat de tatăl său
De asemenea, aceeași persoană a adăugat și faptul că Ionel Ganea s-a jucat cu nepoțelul său în curtea mănăstirii, ca o alinare față de lipsa fiului său. ,,L-am văzut pe Ionel foarte protector, copilul se juca acolo, eram în curtea mănăstirii. Ionel se juca alături de copil cum se joacă un nepot cu bunicul, îl trăgea de păr… Noi am rămas prieteni, am și jucat fotbal, am fost colegi în anii de început ai lui”, a mai spus fostul coleg al lui Ionel Ganea, pentru aceeași sursă. Fostul internațional este încă reprezentat de avocata lui, însă nu a dorit să vorbească despre acest caz. Apropiatul lui Ionel Ganea a mai povestit, pentru sursa de mai sus, ce face bărbatul de zi cu zi. ,,E o situație foarte grea și pentru el și evită aglomerațiile, lumea îl încurajează. Se vede suferința pe fața lui enorm de mult. L-a iubit enorm pe Alexandru, tot ce făcea, făcea în jurul lui și pentru el. El e un om normal, funcționează normal, să zic așa. El stă în Gura Văii, e o localitate unde stă acolo demult. Are o gospodărie, are câteva rațe care fac ouă bio, merge la cumpărături…”, a mai adăugat acesta.
Citește și: ”Super gripa” a ajuns în România. Care este primul simptom- kanald.ro