Cunoscuta actriță a făcut dezvăluiri cu privire la apariția sa în familie, moment destul de încercat, așa cum îl descrie chiar ea.
Maria Buză este una dintre cele mai cunoscute și apreciate artiste și actrițe, de la noi din țară. Aceasta se bucură de succes pe plan profesional, dar și pe plan personal, având o frumoasă căsnicie alături de soțul său cu care are și un copil.
Cum a resimțit Maria Buză, venirea sa pe lume
Recent, aceasta a fost invitată în cadrul unei emisiuni TV, acolo unde a vorbit mai multe despre cariera sa, dar și despre viața sa personală.
“Venirea mea pe lume a fost una destul de încercată așa. (…) Când m-am născut eu, mama avea 2 copii, o avea pe sora mea de 15 ani și pe fratele meu de 5 ani. Sora mea Victoria era foarte fericită când a aflat că va avea o surioară sau un frățior, de fapt, mama i-a povestit surorii mele un vis pe care îl avusese ea înainte să mă nască, îi spunea: "Victorița eu am visat ceva foarte frumos și mi-aș dori să fie așa!”, “Ce ai visat mamă?", “Am visat o fetiță foarte îndrăzneață așa, cu mânuțele în șold, îmi spunea “E… uite că tot am să vin și tot o să fii mama mea!”.”, și sora mea zice: „O fetiță?”, “Da, o fetiță părea să fie.”, și atunci sora mea a zis: „Da, ce drăguț! Dacă este fetiță, am s-o iubesc și am să am grijă de ea, ca de fiica mea!”, și așa a fost, pentru că… mama având un program foarte încărcat, adică pleca de foarte devreme și venea foarte târziu, era taxatoare pe tramvai (…), urcai în tramvai și-ți luai bilet de la o doamnă care te aștepta acolo cum intrai: “Pac! Biletul, vă rog!”. Și atunci foarte mult eram în grija surorii mele.”, a declarat Maria Buză.