Ce planuri are Dragoș Dolănescu cu averea moștenită de la tatăl său? „A fost estimată la 300.000 de euro.”

Ce planuri are Dragoș Dolănescu cu averea moștenită de la tatăl său? „A fost estimată la 300.000 de euro.”
Ce planuri are Dragoș Dolănescu cu averea moștenită de la tatăl său? „A fost estimată la 300.000 de euro.”

Dragoș Dolănescu, fiul regretatului artist Ion Dolănescu, a vorbit despre ce anume va face cu averea de la tatăl său.

Mortea regretatului artist Ion Dolănescu nu a adus după sine doar părere de rău pentru toți cei care l-au cunoscut și pentru familie, ci și nenumărate motive de ceartă între cei doi frați, Dragoș și Ionuț Dolănescu. Aceltia au avut nenumărate discuții cu privire la avere și la ce anume se cuvine fiecăruia dintre ei după ce tatăl lor s-a stins din viață.=

Ce face Dragoș Dolănescu cu averea moștenită de la tatăl său și la ce sumă ajung bunurile lăsate

Citește și: „Maria Ciobanu a spus lucruri urâte când tata a murit! Nu uit asta.” Dragoș Dolănescu dezgroapă securea războiului, la 15 ani de la decesul lui Ion Dolănescu

Ion Dolănescu
Ion Dolănescu[Sursa foto: Facebook]

Citește și: „Nu duce deloc spre neamul lui tata. Doar Maria Ciobanu știe de ce.” Dragoș Dolănescu, un nou atac la adresa lui Ionuț Dolănescu! Fiul cel mic al lui Ion Dolănescu, declarații controversate!

Dragoș Dolănescu a mărturisit, în cadrul unui interviu pentru Click, ce anume va face cu averea moștenită de la Ion Dolănescu. „Am acel teren de la Butimanu, lăsat de tata. La un moment dat, voiam să înalţ acolo o bisericuţă, dar cred că cel mai bine ar fi să investesc în turism. Acea bucată de pământ se află chiar lângă lac, vin acolo mulţi pescari, ar merge să fac o mică pensiune, pentru turişti.

Mi s-a propus să vând terenul, dar nu mi s-au oferit decât sume foarte mici, prea puţin, preţul zonei fiind cu mult mai ridicat, totuşi. Păi, dacă aş vinde, aceşti bani nu mi-ar ajunge nici să-mi plătesc biletul de avion dus-întors Costa Rica-România, pentru a încheia actele de vânzare-cumpărare", a spus Dragoș Dolănescu.

Acesta a moștenit și o vilă din Sinaia, estimată undeva la 300.000

de euro, pe care o va închiria celor care fac călătorii pe termen scurt. „Vila din Sinaia are acelaşi mobilier, ca acum 25 de ani, nu am schimbat încă nimic. La un moment dat, cineva a vrut să o cumpere, cu vreo 250.000 de euro, dar valorează cu mult mai mult, a fost estimată la 300.000 de euro. Nu o s-o vând, am de gând să fac reparaţii mari, să remobilez, şi să închiriez camerele, sunt vreo 15, turiştilor din întreaga lume, în sistem Airbnb (n.r.-oferă
închirieri pe termen scurt pentru călătorii care caută un loc de cazare, procesul de închiriere fiind uşor pentru gazde şi oaspeţi), nu prin agenţii, unde comisionul este foarte mare. Eu locuiesc în Costa Rica, şi vin foarte rar în România, n-am mai fost de cinci ani, aşa că aş angaja pe cineva care să supravegheze vila, să fie administrator"
, a mai spus fiul lui Ion Dolănescu.

Citește și: Paul Surugiu – Fuego, surprins de matinalii de la „Brigada devreme” înaintea aniversării de 50 de ani- kanald.ro

Citește și: Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...- stirilekanald.ro

Cine a avut acces în camera artistului după moarte

Ionuț Dolănescu
Ionuț Dolănescu[Sursa foto: Facebook]

Dragoș Dolănescu a mai spus că după moartea tatălui său, în camera în care se afla testamentul a intrat doar Ionuț, însă i s-ar fi părut corect să poată vedea și el ceea ce a lăsat scris. Toate actele au fost preluate de către fratele său. „Tata poate că a lăsat un testament, însă doar Ionuț a intrat în camera lui, nu a lăsat pe nimeni altcineva.

Frumos și corect ar fi fost ca eu și Ionuț să intrăm împreună în dormitorul lui, după decesul tatălui nostru. Cred că a lăsat ceva scris, dar asta n-o să știm niciodată, toate actele au fost preluate de Ionuț, înainte ca eu să vin în țară", a declara Dragoș Dolănescu, în urmă cu ceva timp.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Dragoș Dolănescu, mesaj neașteptat pentru Maria Ciobanu! Ce i-a transmis mamei sale vitrege, chiar de ziua sa de naștere

Principesa Margareta a fost exemplu de rafinament și eleganță. Detaliile apariției impecabile din Spania

Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”

România va participa la Eurovision Song Contest 2027. CE S-A ÎNTÂMPLAT în momentul în care s-a luat decizia și CUM S-A VOTAT revenirea în concurs: "Reprezintă un proiect strategic de..."

Cum arăta Simge Selçuk, actrița care joacă rolul Nebahat în serialul Totul pentru familia mea înainte de a recurge la operațiile estetice! Iată ce aspect fizic uluitor avea aceasta la 19 ani: „Tinerețe rebelă”

Eliminare plină de lacrimi în „Casa iubirii”: „Îmi pare rău că nu am reușit...”. Aflați cine va pleca acasă în ediția de duminică, 19 iulie, de la orele 16:00 și 19:00, doar la Kanal D

Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro