Ce face Fuego de Crăciun și de ce nu sărbătorește alături de mama lui: “Ea este deja obișnuită cu asta!”

Ce face Fuego de Crăciun și de ce nu sărbătorește alături de mama lui: “Ea este deja obișnuită cu asta!”

Ne mai despart două luni până la Crăciun, iar multe persoane deja se gândesc cum vor sărbători și unde vor fi în acele momente speciale. Fuego a povestit și el de ce nu sărbătorește alături de mama lui.

Fuego este unul dintre cei mai îndrăgiți artiști din țară, iubit mai ales pentru spectacolele din preajma sărbătorilor de iarnă, atunci când merge în turnee prin toate orașele. Arată întotdeauna impecabil și alege câte o ținută diferită pentru fiecare apariție pe scenă, așa că a ajuns la inimile publicului pentru toată cariera sa remarcabilă. Într-o postare din mediul online, Paul Surugiu a povestit și motivul pentru care nu este alături de mama lui de sărbători. E al nouăsprezecelea an în care nu petrec Crăciunul alături de familie și de mama mea! Bine, ea este deja obișnuită cu asta! Și, ca un secret pe care vi-l spun, nu o rog să împodobească bradul, deși mesajul cântecului meu e altul!”, este mesajul care anunța și programul artistului de sărbători.

Fuego se pregătește pentru turneul de colinde pe care îl va face în țară, așa cum a obișnuit, fiind sprijinit cu gândul întotdeauna de cea care i-a dat naștere. Deși mama lui e născută în decembrie, artistul o sărbătorește abia o lună mai târziu. „Oricum, mama este născută în decembrie și o celebrăm în ianuarie, de fiecare dată! Tot ea se bucură permanent de dragostea pe care oamenii mi-o poartă, asta fiind, cumva, cea mai puternică reușită a ei! Îmi va ține pumnii și anul acesta, în turneul de colinde!”, a mai spus Paul Surugiu.

Fuego, amintiri din copilăria alături de părinții săi

Citește și: FOTO Cum arăta Fuego la 16 ani? Artistul a transmis un mesaj plin de emoții, pe rețelele de socializare: „Sunt conștient că anii trec...”

Fuego [Sursa foto: Facebook]

Citește și: Fuego, sfat important pentru fanii săi: „E cazul ca uneori să ne pese mai mult și de cei jurul nostru.”

Un alt moment emoționant pentru el este legat de familie și de amintirile cu aceștia din copilărie. Fuego a mai vorbit despre sacrificiile făcute de ei și cu câtă blândețe l-au îndemnat pe drumul cel bun. „Fiind duminică, m-am dus cu gândul la părinții mei! Ce poveste de dragoste frumoasă, cu echilibru și cu un țel precis al vieții lor – acela de a mă vedea pe mine împlinit prin menirea mea, cea de artist! Și-au unit tăcerile și bucuriile și au trăit ani frumoși împreună, în care au muncit, au luptat și s-au sacrificat pentru copilul lor! Mai jos sunt ei doi, în perioada de dinainte de căsătorie, dar și după ce m-au avut pe mine! Doi oameni sensibili, buni, calzi, cu sufletul deschis și cu omenie de dat și la alții! Din păcate, în 2010, la doar 58 de ani, tata a plecat dintre noi și ne veghează de undeva, iar noi, de aici, suntem mereu cu gândul la el! Uneori o văd pe mama plângând și îmi dau seama cât de mult îi lipsește și în prezent! Prețuiți-vă părinții, cât timp sunt lângă voi! Vă doresc o duminică de poveste!”, și-a amintit artistul.

Citește și: Calendar creștin ortodox sâmbătă, 25 iulie. Rugăciunea care se rostește pentru protejarea femeilor gravide. Ce nu ai voie să faci în această zi- kanald.ro

Citește și: Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...- stirilekanald.ro



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Fuego, ținta hackerilor din mediul online. Aceștia s-au folosit de pozele artistului. Ce avertisment a transmis pe rețelele de socializare: „Fiți cu băgare de seamă!”

Principesa Margareta a fost exemplu de rafinament și eleganță. Detaliile apariției impecabile din Spania

Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”

România va participa la Eurovision Song Contest 2027. CE S-A ÎNTÂMPLAT în momentul în care s-a luat decizia și CUM S-A VOTAT revenirea în concurs: "Reprezintă un proiect strategic de..."

Cum arăta Simge Selçuk, actrița care joacă rolul Nebahat în serialul Totul pentru familia mea înainte de a recurge la operațiile estetice! Iată ce aspect fizic uluitor avea aceasta la 19 ani: „Tinerețe rebelă”

Eliminare plină de lacrimi în „Casa iubirii”: „Îmi pare rău că nu am reușit...”. Aflați cine va pleca acasă în ediția de duminică, 19 iulie, de la orele 16:00 și 19:00, doar la Kanal D

Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro