Ce a transmis Elena Udrea după demiterea Guvernului. Fostul ministru al Turismului a vorbit despe votul moțiunii de cenzură: “Asta arată cât de puternic este impactul negativ.”

Ce a transmis Elena Udrea după demiterea Guvernului. Fostul ministru al Turismului a vorbit despe votul moțiunii de cenzură: “Asta arată cât de puternic este impactul negativ.”
Ce a transmis Elena Udrea după demiterea Guvernului. Fostul ministru al Turismului a vorbit despe votul moțiunii de cenzură: “Asta arată cât de puternic este impactul negativ.”

O zi istorică pentru români, marți, 5 aprilie, atunci când guvernul condus de Ilie Bolojan a fost demis.

Elena Udrea este cunoscută pentru funcția de ministru al Turismului pe care a ocupat-o în urmă cu câțiva ani. După eliberare, aceasta a declarat că va sta departe de politică și se va dedica familiei, dar și fiicei sale, de care a fost departe în ultimii ani.

Ce spune Elena Udrea despre căderea guvernului condus de Ilie Bolojan

Citește și: Ce spunea Carmen Harra înainte cu câteva zile de căderea Guvernului: “România are nevoie de această renaștere, recalibrare totală.”

Ilie Bolojan
Ilie Bolojan[Sursa foto: Hepta]

Citește și: Care a fost mesajul lui Mădălin Ionescu după căderea guvernului și cum a știut omul de televiziune ce urmează să se întâmple: “O perioadă agitată, atât pe plan intern, cât și extern.”

O zi istorică s-a repetat pentru România. Marți, 5 aprilie, a avut loc demiterea Cabinetului Bolojan, iar guvernul a picat cu 281 de voturi.

Acesta este al șaptelea prim-ministru de după Revoluţie demis prin procedura guvernamentală. În această situație, mai ales în momentele de incertitudine pentru țară, la nivel politic, Elena Udrea a lăsat un mesaj în spațiul media, spunând cum vede situația după ceea ce s-a întâmplat. Guvernul Bolojan a picat cu 281 de voturi împotriva!!!! Mai mult chiar și decât atât de hulitul, la vremea aceea, guvern al lui Traian Băsescu, adică Guvernul Boc! Asta arată cât de puternic este impactul negativ al politicilor și măsurilor luate de Ilie Bolojan! Pentru că atât moțiunea, cât și votul, au
fost mai ales împotriva acestuia și, mai puțin împotriva miniștrilor. Acum ar trebui ca toate partidele să fie serioase și să se țină de deciziile luate prin vot în structurile lor! Cum ar fi ca PNL să intre în opoziție, decât să facă guvern cu PSD! Dar cum interesul de a fi la guvernare, adică la resursele publice, este singurul care contează pentru politicieni, o să vedem cum toți găsesc pretexte prin care explică de ce „sunt obligați” să treacă peste deciziile luate și, „pentru binele țării”, „pentru binele oamenilor”, sa facă orice ca să ajungă la guvernare din nou! Cum
cineva trebuie totuși să guverneze, democratic este să se decidă conform rezultatelor din alegeri, ca de aceea sunt chemați cetățenii să spună cine ar vrea să îi conducă. Ce ziceți? Vor face partidele orice ca să ajungă iar la resurse sau vor acționa conform principiilor pe care le afirmă public?",
a fost mesajul postat de Elena Udrea pe pagina ei de Facebook.

Ilie Bolojan
Ilie Bolojan[Sursa foto: Hepta]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Care a fost mesajul lui Mădălin Ionescu după căderea guvernului și cum a știut omul de televiziune ce urmează să se întâmple: “O perioadă agitată, atât pe plan intern, cât și extern.”

Relațiile intime după menopauză. Subiectul despre care îți e rușine să vorbești

„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu

Un program cu Inteligență Artificială a anunțat că Donald Trump și JD Vance au murit bolnavi de rabie

VIDEO Gabriela Cristea, despre modul în care a reușit să scape de kilogramele în plus și să-și schimbe complet stilul de viață

Horoscop marți, 30 iunie 2026: O zodie reușește să își vadă visul cu ochii. Aceasta își achiziționează mașina mult dorită

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro