„Cazul băiatului de la 2 Mai, el nu a avut părinți. Să se ajungă în această situație și tu să te numești părinte? Nu există!” Dana Budeanu, reacție acidă după tragediile care s-au petrecut în ultimul timp în România

„Cazul băiatului de la 2 Mai, el nu a avut părinți. Să se ajungă în această situație și tu să te numești părinte? Nu există!” Dana Budeanu, reacție acidă după tragediile care s-au petrecut în ultimul timp în România
„Cazul băiatului de la 2 Mai, el nu a avut părinți. Să se ajungă în această situație și tu să te numești părinte? Nu există!” Dana Budeanu, reacție acidă după tragediile care s-au petrecut în ultimul timp în România

Dana Budeanu a comentat tragediile care s-au ținut lanț în ultimul timp. Ce a spus vedeta despre accidentul de la 2 Mai?

În ultima perioadă, în România s-au petrecut o serie de tragedii greu de imaginat pentru țara noastră. Astfel, primele titluri de la știri au trezit în inimile oamenilor dispreț, spaimă și îngrijorare, fiind vizibili afectați de neregulile sistemului de sănătate și a celui justițiar.

Totul a început cu „ Azilele Groazei ”, locul unde zeci de bătrâni au fost bătuți și tratați în condiții inumane.

Ulterior, tragedia de la 2 Mai a adus în prim-plan un tânăr în vârstă de 19 ani, care s-a urcat la volan după ce consumase substanțe psihoactive și a omorât doi tineri.

Dana Budeanu, reacție acidă după tragediile care s-au petrecut în ultimul timp în România

Alexandra Ivanov este tânăra care s-a stins într-un spital din Botoșani din cauza unei sarcini care încetase din evoluție. Acest eveniment a scos zeci de oameni în stradă, care au condamnat problemele sistemului public de sănătate.

Recent, o altă tragedie s-a petrecut în România, în localitatea Crevedia, acolo unde au avut loc mai multe explozii din cauza unei stații GPL care funcționa fără autorizație.

Toate aceste evenimente au ajuns în atenția persoanelor publice, care și-au exprimat în repetate rânduri disprețul cu privire la cele întâmplate.

Dana Budeanu, condamnă părinții băiatului care a provocat accidentul de la 2 Mai

Citește și: Cine a fost Nicoleta Zamfir, femeia de 56 de ani, a cărei zi de naștere s-a transformat în doliu

Dana Budeanu, reacție acidă după tragediile care s-au petrecut în ultimul timp în România

La rândul său, Dana Budeanu și-a exprimat părerea cu privire la tragediile care au lovit în ultimul timp România. În privința băiatului care a produs accidentul de la 2 Mai, vedeta a avut o reacție acidă la adresa părinților săi.

 „Ceea ce se întâmplă în România se întâmplă în toată lumea. Trecem prin era tragediilor la nivel mondial. La punctul trei (n.r. cazul Alexandrei la spitalul din Botoşani) l-am strigat pe Rafila și la punctul doi (n.r. cazul de la 2 Mai) am urlat către părinți. Niciun copil drogat nu are părinți. El are părinți fizic, dar nu are părinți. Părinții ori sunt în vacanțe, ori pe părinți nu-i interesează.

Sunt din medii defavorizate și nu știu ce-i cu copiii lor. Cazul băiatului de la 2 Mai, el nu a avut părinți. Copilul să ți se drogheze de ani de zile și să se ajungă în această situație și tu să te numești părinte? Nu există! De la 2 ani, copilul n-a fost crescut de nimeni. Pur și simplu a crescut pe maidan unde asta a învățat și cu asta basta.”,
 a spus Dana Budeanu, potrivit  Antena 3.

Ce a declarat Dana Budeanu despre perioadă dificilă prin care trece România

Citește și: „Stat eșuat fără soluții la nimic. După opt ani de la Colectiv, arșii trebuie transferați în străinătate.” Oana Roman a avut o reacție dură, după exploziile de la Crevedia

Citește și: Un bărbat a fost găsit în stare avansată de mumificare, într-un apartament din Brașov! Executorul judecătoresc a făcut descoperirea macabră- kanald.ro

Citește și: Ce a spus presupusul criminal al Andei unor oameni, pe stradă. Declarații înfiorătoare: "A spus că are treabă cu..." Unde a fost văzut la cinci zile de la crimă- stirilekanald.ro

Dana Budeanu, reacție acidă după tragediile care s-au petrecut în ultimul timp în România

Mai mult decât atât, vedeta condamnă atitudinea oamenilor din țara noastră, care, susține ea, sunt cuprinși de un sentiment profund de ură.

„Este o deschidere fenomenală către cultura urii. Toată populația, inclusiv a României, trebuie să ajungă la acest grad de ură față de toți și de toate. Pentru că doar atunci, în secunda în care ura se instalează cronic față de toți și de toate, rețineți, e foarte important, frica devine sentimentul primar și atunci toate masele pot fi controlate.

Avem exemplul clar al mascaradei prin care am trecut, în care populația globului a fost împărțită în două. Cei care erau de acord cu absolut tot, cei care nu erau de acord cu absolut tot și care trebuiau să fie urâți, în timp ce ăștia erau urâți, ceilalți erau supuși. Este doar o continuare. Este un trend implementat. Acei 20% care sunt foarte importanți aproape că nu mai sunt crezuți de populație, care este permanent îndoctrinată către ură și frică.”, a mai adăugat vedeta.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„Voia să atragă atenția.” Marcel Pavel nu s-a putut abține și a reacționat acid după ce Loredana Groza a îngenuncheat în fața lui Horia Moculescu!

I-a spus aceste cuvinte surorii ei mai mari, iar după câteva ore, s-a sinucis, din cauza examenului de evaluare

Mama tinerei ucisă în Mureș face declarații tulburătoare! Modul înfiorător în care Anda a fost lăsată fără viață de bărbatul de care încerca să scape de luni întregi: „L-am implorat să se oprească”. Criminalul, dat în urmărire națională

Dragostea plutește în aer la BEACH, PLEASE! 2025. David Măruță, surprins pentru prima dată alături de iubita lui. Fiul Andrei s-a cuplat cu fiica unui celebru chef din România

Ce a simțit Adrian Enache, în prima clipă în care a văzut-o pe Iuliana Marciuc? Prin ce peripeție au trecut cei doi: "Tensiune n-a fost, a fost atracție!"

Cod galben de caniculă în nouă județe din România și municipiul București! Urmează zile de foc, cu temperaturi de 38 de grade Celsius

VIDEO Primul caz de malarie luat din România. Pacientul, internat la Spitalul Victor Babeș


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies