Cât a plătit Oana Roman pe un sandwich cu șuncă și cașcaval în Dorobanți. "Acesta este Bucureștiul!"

Cât a plătit Oana Roman pe un sandwich cu șuncă și cașcaval în Dorobanți. "Acesta este Bucureștiul!"

Fosta prezentatoarea TV a făcut un videoclip despre cât a dat pe cel mai scump sandwich din București.

Oana Roman este mereu activă pe rețelele de socializare, iar vedeta reușește să deschidă numeroase subiecte din viața personală sau de interes public acolo, pentru toți urmăritorii ei. Este sinceră în legătură cu numeroase aspecte, iar atunci când are ceva de transmis, nu ezită să o facă.

Până acum, Oana a dezbătut numeroase gânduri cu cei care o urmăresc în online, iar prețurile alimentelor se află printre subiectele aflate pe buzele ei în ultima perioadă, deoarece a fost destul de atentă la tot ce se întâmplă în jur. Vedeta a făcut, în urmă cu ceva timp, o comparație cu privire la prețurile fructelor și legumelor din piață, față de anii trecuți, iar concluzia la care a ajuns a fost una destul de tristă pentru ea.

Cât a plătit Oana Roman pentru un sandwich în Dorobanți

Citește și: Oana Roman, alături de Adriana Bahmuțeanu, după pierderea lui Silviu Prigoană! "Dumnezeu să-l odihnească în pace, deși mi se pare că nu prea se întâmplă lucrul ăsta!"

Oana Roman [Sursa foto: Captură Video]

Citește și: Oana Roman, alături de Adriana Bahmuțeanu, după pierderea lui Silviu Prigoană! "Dumnezeu să-l odihnească în pace, deși mi se pare că nu prea se întâmplă lucrul ăsta!"

De această dată, Oana a făcut un filmuleț pe rețele de socializare în care a vorbit despre cel mai scump sandwich din București, făcut cu șuncă și cașcaval. Acesta a dat pe un astfel de sandwich, în Dorobanți, 45 de lei, adică aproximativ 10 euro, iar, totodată, a căutat cât costă un sandwich asemănător în Paris, care e cu 5 euro mai

scump decât acesta. În capitala iubirii, un sandwich normal costă 5 euro, adică jumătate din prețul regăsit la București. 

Citește și: Cine este Dany, bărbatul al cărui nume este scris pe colierul noii concurente din „Casa iubirii”... Vezi mai mult- kanald.ro

Citește și: Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...- stirilekanald.ro

“Astăzi am făcut un experiment, m-am dus în locul unde știam că este cel mai scump sandwich cu șuncă și cașcaval din România. Este acest sandwich clasic franțuzesc, care trebui să fie cu șuncă și cașcaval emmental. Nu este cu cașcaval emmental, nici măcar cu cașcaval, ci cu brânză topită care costă 1 leu. Acest sandwich costă 45 de lei, adică aproape 10 euro, iar la Paris, am făcut o documentare, am căutat, iar cel mai scump sandwich ca acesta este la Ritz și costă 15 euro, deci cu 5 euro mai scump decât acesta, iar un sandwich din acesta normal 5 euro, adică jumătate cât costă la București. Acesta este Bucureștiul în Dorobanți.”, a spus Oana Roman pe rețelele de socializare.

Oana Roman [Sursa foto: Captură Video]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Oana Roman este uimită de faptul că unele persoane nu își pun deloc amprenta asupra amenajării unei case. "Casa trebuie să reflecte cine ești tu!"

5 soluții pentru a-ți recăpăta energia pe caniculă. Ce funcționează când căldura te epuizează

Detalii halucinante în cazul bărbatului găsit îngropat într-o curte din Botoșani! Marinel a fost înjunghiat în inimă, iar concubina lui se numără printre suspecți

Ce a dezvăluit noua concurentă din "Casa Iubirii" l-a luat prin surprindere pe Emanuel. CINE ESTE BĂIATUL VIZAT de Alexandra?! Aflându-se în fața faptului împlinit, A RECUNOSCUT IMEDIAT: "Am avut..."

VIDEO Cluj-Napoca se pregătește pentru cea mai spectaculoasă ediție UNTOLD: sute de mii de participanți și un impact economic de 120 de milioane de euro

Cine este Dany, bărbatul al cărui nume este scris pe colierul noii concurente din „Casa iubirii”... Vezi mai mult

Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro