Cu ce se ocupă fiica cea mare a lui Liviu Vârciu, după ce a plecat peste Ocean ca să lucreze și să călătorească, în cadrul unui program.
Fiica cea mare a lui Liviu Vârciu, Ca rmina, trăiește una dintre cele mai frumoase perioade ale vieții sale. Tânăra în vârstă de 23 de ani a decis să plece în Statele Unite ale Americii, unde să lucreze pe timpul verii și să și călătorească în timpul liber, așa cum fac mulți tineri de vârsta ei.
Chiar dacă mulți s-au grăbit să îi critice gestul și să spună că este o fată de bani gata, Carmina a decis să le explice tuturor de ce a luat această decizie și de vrea să își câștige propriii bani.
Ajunsă în Statele Unite ale Americii, fiica lui Liviu Vârciu s-a angajat la o cunoscută ciocolaterie.
„Acum așteptăm autobuzul pentru că până acum am umblat în fiecare zi 40 de minute acasă până la muncă și de la muncă până acasă pe jos.
Mai mult decât atât, Carmina a subliniat că nu consideră munca un motiv de rușine și că apreciază oamenii care își câștigă existența prin propriile eforturi. Ea a explicat că nu îi este rușine să muncească și că este foarte încântată să facă acest lucru, pentru că se simte de o mie de ori mai câștigată decât dacă ar sta mereu să primească bani de la celebrul ei tată.
„De ce să îmi fie rușine, că asta este o experiență. Să nu vă fie niciodată rușine că lucrați! Indiferent de ce post aveți, oriunde lucrați. Atâta timp cât vă câștigați banii cinstit și sunteți muncitori, sunteți de o mie de ori mai câștigați ca oamenii care stau pe banii altora sau pe banii părinților, cum se întâmplă în foarte multe cazuri. Sunt mulți cărora le dau mami și tati bani și stau și comentează despre altul ”, a declarat fiica artistului pe contul ei de TikTok.
Cum se înțelege Carmina cu tatăl ei, Liviu Vârciu
Tânăra a povestit și despre relația ei cu Liviu Vârciu. Carmina a spus că are o legătură extrem de specială cu fostul prezentator TV, chiar dacă el are acum o altă familie.
„Relația mea cu tatăl meu este foarte bună, am trecut peste toate greutățile, am reușit să trecem peste ele cu bine. Suntem foarte bine și ne înțelegem extraordinar de bine. Îl iubesc foarte mult și îi mulțumesc foarte mult pentru tot ce a făcut. Pentru surpriză, a fost extraordinar de frumoasă surpriza”, a mărturisit Carmina Vârciu.