Vedetele prinse în vacanță în Dubai sau Abu Dhai caută să plece cât mai repede de acolo. Iată unde era Brigitte Pastramă în acele momente.
Conflictul dintre Israel, SUA împotriva Iranului a degenerat în marte parte din Orientul Mijlociu, asta pentru că spațiile aeriene au fost închise, iar sute de turiști au rămas acolo. Printre numărul mare de oameni aflați în vacanțe se numără și români, artiști și vedete, care nu au mai putut să se gândească la vacanță și au vrut să se întoarcă în siguranță acasă.
Brigitte Pastramă, panicată pentru sora ei aflată în Dubai
Într-un interviu pentru CANCAN, Brigitte a fost sinceră și a vorbit despre momentele trăite atunci când a auzit ce se întâmplă în Dubai. „Nu sunt în Dubai, din fericire. Marți am plecat din Dubai, Sara este și ea cu mine, suntem bine. De trei zile suntem la Milano. Cu mine este o prietenă care este originară din Iran și care mă ajută cu hainele.
Citește și: BREAKING NEWS! Kate Middleton a fost DIAGNOSTICATĂ cu... Vezi mai mult- kanald.ro
Citește și: VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”- stirilekanald.ro
Brigitte, hotărâtă să se întoarcă în Dubai
În ciuda conflictelor, Brigitte vrea să se întoarcă în Dubai în luna aprilie, acolo unde are o prezentare de modă. „Eu plec din Milano, dar revin în România până în aprilie, apoi revin în Dubai că pe 11 aprilie am prezentare de modă la Burj al Arab, Fashion Week Dubai. Următoarea prezentare din afara țării va fi în Dubai, se termină totul până atunci. Nu îmi mai e teamă din moment ce a murit acel lider, el e cel care a dat comanda, a murit. S-a schimbat regimul, gata. Nu are cine să dicteze armatei așa că nu o să mai fie niciun război!”, a mai spus Brigitte pentru sursa amintită.