FOTO Astăzi a fost adus sicriul cu trupul neînsuflețit al directoarei medicale din Buzău, în București! Momente greu de descris în cuvinte

FOTO Astăzi a fost adus sicriul cu trupul neînsuflețit al directoarei medicale din Buzău, în București! Momente greu de descris în cuvinte
FOTO Astăzi a fost adus sicriul cu trupul neînsuflețit al directoarei medicale din Buzău, în București! Momente greu de descris în cuvinte

În timp ce ieri, trupul său a fost depus la o capelă din Buzău, acolo unde apropiații au putut să își ia rămas-bun, astăzi sicriul a fost adus la București.

Ștefania Szabo s-a stins din viață la vârsta de doar 37 de ani, însă moartea sa subită ridică multe semne de întrebare, iar noi informații apar despre cele întâmplate cu aceasta. Deși inițial s-a luat în calcul o eventuală epuizare fizică dusă la extrem, dar și problemele pe care le avea din cauza divorțului de fostul soț, se pare că ulterior a fost descoperit lângă trupul său neînsuflețit, o seringă utilizată, dar și o fiolă care conținea un anestezic extrem de puternic, același care i-a cauzat și decesul marelui artist, Michael Jackson, și care poate avea efecte

fatale, atunci când este folosit într-o cantitate mare, ceea ce poate să schimbe total viziunea tragediei. Cu toate acestea, zilele au trecut, iar în timp ce ieri, trupul său neînsuflețit a fost dus la o capelă din Buzău, astăzi a ajuns în București, iar mâine urmează să aibă loc și ceremonia de înmormântare, acolo unde familia, prietenii și colegii de breaslă o vor conduce pe ultimul drum.

Astăzi a fost adus sicriul cu trupul neînsuflețit al directoarei medicale din Buzău, în București

Citește și: Rezultatul inițial al necropsiei directoarei medicale de la Spitalul Județean de Urgență Buzău, nu a fost unul concludent! Ce măsuri s-au luat în acest caz?

directoarei medicale din buzau
Momente greu de descris în cuvinte[Sursa foto: wowbiz.ro]

Citește și: FOTO Mesajul plin de durere, dar și suspiciune din partea unei bune prietene de-a directoarei medicale care s-a stins din viață la Spitalul Județean de Urgență Buzău! Imagini cu sicriul

De astăzi, toți apropiații Ștefaniei Szabo sunt așteptați să își ia rămas-bun de la medicul chirurg care s-a stins din viață într-un mod total neașteptat și subit. Sicriul cu trupul său se află acum la Capela Bălăneanu, din Sectorul 2 al Capitalei, pentru un ultim omagiu adus celei care a salvat multe vieți, însă nu a reușit să și-o salveze și pe a ei, în cele din urmă.

Toți apropiații săi s-au prezentat la capela cu nenumărate buchete de flori, coroane, dar și lumânări, puse în fiecare colțișor al capelei. În ceea ce privește ceremonia de înmormântare, aceasta se pare că va avea loc mâine, pe data de 1 noiembrie.

Citește și: Rezumat primul episod din sezonul trei „O dragoste”, difuzat marți, 9 iunie 2026 la Kanal D: Fatih este arestat, iar pentru a scăpa din închisoare trebuie să se supună regulilor lui Gorkem- kanald.ro

Citește și: (P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  - stirilekanald.ro

"Slujba de înmormântare va avea loc sâmbătă, in jurul orei prânzului, la Biserica Bălăneanu, urmată de înhumarea la Cimitirul Tudor Vladimirescu, din sectorul 5, Şoseaua Antiaeriană. Dumnezeu să o odihnească în pace și să-i așeze sufletul printre cei drepți!", a fost mesajul transmis de prietena Ștefaniei Szabo, Oana Gheorghiu, pe pagina sa de Facebook, conform wowbiz.ro.

sicriul cu trupul neinsufletit
Momente greu de descris în cuvinte[Sursa foto: wowbiz.ro]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

FOTO Mesajul plin de durere, dar și suspiciune din partea unei bune prietene de-a directoarei medicale care s-a stins din viață la Spitalul Județean de Urgență Buzău! Imagini cu sicriul

Mama Andreei Esca, în centrul unui val de critici în mediul online. Cum a reacționat prezentatoarea PRO TV

Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

DRAMA trăită de medicul rezident găsit mort în baia Spitalului Floreasca în urmă cu două săptămâni. EVENIMENTUL CARE I-A MARCAT FAMILIA și DETALIUL DUREROS care explică suferința din ultimele zile: "Nimic nu te pregătește pentru momentul în care..."

Sibel Taşçıoğlu, actrița care joacă rolul Pembe în serialul „O dragoste”, surprinsă în cele mai hazlii ipostaze alături de colegii săi de platou! Iată cum au fost fotografiați în culise

În această seară, final emoționant al serialului „Ai nimănui”, de la ora 20:00, la Kanal D

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro