Vedeta a făcut dezvăluiri neașteptate despre Mihai.
Mihai, unul dintre cei mai noi concurenți ai emisiunii Casa iubirii, difuzată la Kanal D, a luat o decizie neașteptată după o perioadă scurtă petrecută în casă.
Anunțul neașteptat a fost făcut chiar de Andreea Mantea în ediția difuzată marți, iar vestea i-a luat prin surprindere atât pe concurenți, cât și pe cei care urmăresc emisiunea.
Tânărul intrase în emisiune și părea pregătit să își găsească sufletul pereche. Cu toate astea, experiența s-a dovedit a fi mult prea dificilă decât se aștepta. Se pare că Mihai s-a confruntat cu mai multe probleme personale și, în plus, a ajuns la concluzia că nu se mai regăsește în formatul competiției. Astfel, momentul plecării sale a fost unul inedit, în timpul filmărilor, concurentul s-a ridicat de pe canapea și a părăsit platoul, fără să mai aștepte intervenția Andreei Mantea.
Ulterior, aceasta a oferit explicații despre situația care a dus la decizia șocantă.
,,Din păcate, Mihai nu mai este, astăzi, aici, cu noi. A decis să iasă din Casa iubirii.(...) Aseară ne-a spus că nu se regăseşte. Mai mult decât atât, după ce am fost sunați de el, ne-a sunat și tatăl lui. Înțeleg că s-a consumat foarte tare Mihai, înţeleg că a plâns şi a spus că el nu mai poate să intre în emisiune", a povestit Andreea Mantea.
Andreea Mantea a dat vestea tristă despre Mihai, concurentul din Casa iubirii [Sursa foto: Captură YouTube]
Situația a devenit delicată după discuția pe care echipa emisiunii a purtat-o cu tatăl concurentului. Deși producția a intenționat să organizeze un moment de rămas bun, Mihai nu a mai așteptat acest lucru. Concurentul a ales să părăsească platoul înainte ca prezentatoarea să intre în casă.
„A făcut câteva afirmații despre starea lui Mihai și despre felul lui de a fi. Acel lucru ne-a îngrijorat și am luat decizia că trebuie să ne despărțim de el, să ne luăm la revedere și să îi spunem că ne pare rău că nu a reușit să se bucure de această experienţă", a explicat Andreea Mantea.