Anamaria Prodan Reghecampf s-a infectat cu SARS-CoV-2 în Sibiu, de la jucătorii echipei FC Hermannstadt. Cum se simte impresara?
Anamaria Prodan s-a simțit din ce în ce mai rău după ce a fost infectată cu noul coronavirus chiar de la jucătorii FC Hermannstadt. Cum se simte impresara și ce simptome a avut?
Anamaria Prodan, despre infecția cu noul coronavirus
Anamaria Prodan a ajuns la Institutul Matei Balș din Capitală, după ce s-a simțit destul de rău.
„Acum sunt mai bine, dar m-am speriat foarte tare. Mi-am pierdut dintr-o dată gustul și mirosul, am făcut febră, nu mai aveam aer. Sunt acasă, sper să trec cu bine peste această perioadă grea”, a spus Anamaria Prodan.
Anamaria Prodan se află în carantină la vila din Snagov și este într-o stare nu tocmai bună. Vedeta se bucură în schimb că familia ei este sănătoasă și că poate sta departe de ea fără să fie un pericol pentru cei dragi.
„Ana a fost bine, nu a avut simptome majore la început. Iniţial, s-a simţit obosită, şi a preferat să stea în pat.
Citeste si: Anamaria Prodan, poză complet goală la saună! Ce comentariu i-a lăsat Cătălin Botezatu: ”Bravo, regino!”
Anamaria Prodan nu a simțit efectele virusului imediat, însă starea acesteia s-a înrăutățit de la o zi la alta.
„A luat de la jucătorii ei. S-a izolat cu febră. Este, însă, optimistă. Va trece, cu siguranță, și peste acest moment„ a mai spus un apropiat al vedetei.
Primele simptome ale impresarei au fost febră și durere de cap, urmate de lipsa gustului și a mirosului. După ce a simțit că ceva nu este în regulă, Anamaria Prodan a mers imediat să se testeze, din păcate rezultatul fiind pozitiv.
Anamaria Prodan își ține fanii la curent cu starea ei de sănătate prin intermediul rețelelor de socializare.