Alexandru Abagiu, invitat duminică, la “40 de întrebări cu Denise Rifai”

Alexandru Abagiu, invitat duminică, la “40 de întrebări cu Denise Rifai”
Alexandru Abagiu, invitat duminică, la “40 de întrebări cu Denise Rifai”

“Când obsesia pentru frumusețe urâțește?”, “Ați regretat vreodată că nu ați rămas la Paris?”, printre întrebările la care celebrul make-up artist va trebui să răspundă

Alexandru Abagiu, celebrul make-up artist din România, unul dintre cei mai apreciați artiști în domeniu, atât în țară, cât și peste hotare, este invitatul ediției de duminica aceasta, de la ora 22:30, al emisiunii “40 de întrebări cu Denise Rifai”, la Kanal D.

Cu o carieră de peste 23 de ani, Alexandru Abagiu face parte din primele generații de make-up artiști atestați din România. Pasionat de pictură încă din copilărie, Alexandru Abagiu a renunțat, în adolescență, la șevalet, pentru a aduce frumusețea pe chipurile femeilor. S-a specializat la o renumită școală din Paris, în vremea când denumirea de “make–up artist” nici nu exista în nomenclatorul meseriilor din România.

Alexandru Abagiu este  național make-up artist, pentru un renumit brand internațional, a lucrat cu mari vedete din România, și timp de 10 ani a făcut parte din echipa de make-up artiști ai Festivalului de Film de la Cannes, răsfățând cu talentul său nume uriașe precum Jane Fonda, Natalie Portman, Penelope Cruz sau Paris Hilton.

În plan personal, Alexandru Abagiu este necăsătorit și nu are copii.

              “Ce defect nu poate ascunde Alexandru Abagiu?”, “Când obsesia pentru frumusețe urâțește?”, “Și-au pierdut româncele naturalețea?”, “Ce vă enervează la vedetele din România?”, “Cine este vedeta dumneavoastră preferată?”, “Ați regretat vreodată că nu ați rămas la Paris?”, “Câți bani ați câștigat din make-up?”,   iată doar câteva dintre întrebările interviului, la care Alexandru Abagiu este gata să răspundă, în cadrul emisiunii “40 de întrebări cu Denise Rifai”, duminică, de la ora 22:30, la Kanal D. 

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Secretul pielii ciocolatii și hidratate: Cum te protejezi de caniculă în timp ce prinzi culoare

Gestul lui Cristian Mungiu, la Cannes! Care este explicația

Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”

PRINCIPALA IPOTEAZĂ A ANCHETATORILOR în cazul crimei de la Târgu Jiu. Detaliile L-AU ÎNGROZIT pe procurorul de caz, iar la ieșirea din apartament a fost SUB SEMNUL ȘOCULUI: "Nu am mai întâlnit așa ceva. Își crease un..."

Yiğit Koçak, actorul care joacă rolul Ömer în serialul Totul pentru familia mea, în cele mai trăsnite ipostaze alături de colegele sale de platou: „Timp cu familia!” Cum a fost surprins acesta în spatele camerelor de filmat

Horoscop săptămânal 1-7 iunie 2026: Semnul zodiacal care începe vara cu o sumă mare de bani în cont

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro