Alături una de cealaltă la bine și la greu! Ce mesaj emoționant a transmis buna prietenă a Mihaelei Rădulescu, cunoscută și ca "sora" acesteia, după pierderea lui Felix Baumgarter?

Alături una de cealaltă la bine și la greu! Ce mesaj emoționant a transmis buna prietenă a Mihaelei Rădulescu, cunoscută și ca
Alături una de cealaltă la bine și la greu! Ce mesaj emoționant a transmis buna prietenă a Mihaelei Rădulescu, cunoscută și ca "sora" acesteia, după pierderea lui Felix Baumgarter?

În momentele dificile ies la iveală și adevăratele prietenii, iar în cazul fostei prezentatoare TV, alături de ea este și Carmen Voinea-Răducanu.

Vestea trecerii în neființă a lui Felix Baumgartner a uimit pe toată lumea, acesta intrând în atenția publicului din România ca un celebru sportiv, dar și ca partenerul de viață al fostei prezentatoare TV, Mihaela Rădulescu. Cei doi erau împreună de mai bine de 10 ani, existând între ei un respect deosebit, admirație, iubire, prietenie și tot ce ține de o relația sănătoasă și matură.

Reamintim faptul că în urmă cu o săptămână, sportivul se afla în vacanță în Italia, alături de aceasta, mai exact pe data de 17 iulie 2025. Cu toate acestea, în jurul orei 16:00, a avut loc o adevărată tragedie, atunci când Felix Baumgartner a avut parte și de un ultim zbor cu parapanta, moment în care a pierdut controlul, s-a prăbușit la sol, acolo unde nu a mai putut să fie salvat, din nefericire.

Ce mesaj a transmis buna prietenă a Mihaelei Rădulescu, după pierderea lui Felix Baumgarter

Citește și: Trupul neînsuflețit al lui Felix Baumgartner este în drum spre Austria, însă unde urmează ca acesta să fie înmormântat? Ce s-a schimbat?

felix baumgartner
Alături una de cealaltă la bine și la greu![Sursa foto: Hepta]

Citește și: Noi detalii ies la lumină în cazul tragediei cu Felix Baumgartner! Ce a declarat medicul de pe ambulanță care i-a acordat primul ajutor?

Odată ce trista veste s-a răspândit peste tot, mesajele de condoleanțe pentru sportiv, dar și cele de susținere pentru familia acestuia și pentru cea care i-a fost parteneră în ultimii ani, au început să curgă și să fie din ce în ce mai multe. Printre aceste mesaje, unul a fost transmis în mediul online și de către Carmen Voinea-Răducanu, cunoscându-l bine pe Felix Baumgartner. Aceasta este persoana de bază atunci când vine vorba despre Mihaela Rădulescu, fiind considerată ca "sora" acesteia, după ce în urmă cu ceva vreme, îi era atât PR manager, cât și

agentă și asistentă, conform wowbiz.ro.

Citește și: Mircea Mihail, băiatul de 11 ani care a dispărut din Sectorul 3, a fost găsit- kanald.ro

Citește și: Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit- stirilekanald.ro

În seara zilei în care sportivul s-a stins din viață, într-un mod neașteptat, aceasta a postat 2 fotografii pe contul său de Facebook, acolo unde a lăsat și un mesaj special și scris din suflet pentru

Felix Baumgartner, dar și pentru buna sa prietenă, Mihaela Rădulescu. Astfel, Carmen Voinea-Răducanu a ținut să puncteze cât de armonios și pasionat și-a petrecut celebrul sportiv întreaga sa viață, însă regretă totodată pierderea sa, deși a ajuns într-o lume mai bună, tot prin zbor. Cu toate acestea, îi este alături fostei prezentatoare TV, care a ținut mai mult ca oricine la regretatul Felix Baumgartner.

"Ai trăit cu bucurie și pasiune, mereu așa cum ți-a plăcut.

Ai iubit și ai fost iubit. Iar acum ești acolo unde ai dorit mereu să ajungi. În zbor, în cer, printre stele. Știu, însă, cât iubeai și aterizările în siguranță. Adio, Felix...
Mihaela, sufletul meu e lângă tine.", a fost mesajul transmis de Carmen Voinea-Raducanu, la fotografiile postate pe pagina sa de Facebook.

buna prietena a mihaelei radulescu
Alături una de cealaltă la bine și la greu![Sursa foto: Facebook]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Noi detalii ies la lumină în cazul tragediei cu Felix Baumgartner! Ce a declarat medicul de pe ambulanță care i-a acordat primul ajutor?

Laura Cosoi a recunoscut, cu puțin timp înainte de a deveni din nou mămică

Dinu Iancu-Sălăjanu a fost plasat sub control judiciar! Primele imagini cu politicianul, după perchezițiile DNA

S-a întâmplat în ediția de azi! Concurenții din "Casa Iubirii" AU RĂMAS ULUIȚI CÂND AU AUZIT asta despre Danciu. INFORMAȚIA care a oprit totul în loc și a pus pe jar întreaga producție:"Sunt niște acuzații grave. Nu..."

Mihail, dezvăluiri surprinzătoare despre povestea emoționantă din spatele noii sale piese, în platoul emisiunii „Invitatul de 12”: „Am aflat multe despre...”

Horoscop marți, 28 aprilie 2026: Semnul zodiacal care schimbă tonul unei relații fără să-și dea seama, iar asta s-ar putea să îl afecteze

Crește sau nu vârsta de pensionare? Ministrul Muncii, anunț important: ”Sunt deja reglementate”


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro