Deși au trecut câteva luni de când Silviu Prigoană, tatăl celor doi copii ai vedetei, s-a stins din viață, nici până în această clipă nu a reușit să își aibă copiii alături.
Una dintre cele mai cunoscute vedete din showbizul românesc, Adriana Bahmuțeanu, se bucură de succes pe plan profesional, iar pe plan personal are o frumoasă relație și fiind mamă a celor doi copii pe care îi are din relația cu Silviu Prigoană, aspect despre care a vorbit și recent.
Adriana Bahmuțeanu, determinată să facă orice îi stă în putință pentru copiii săi
Recent, aceasta a fost invitată în cadrul podcast-ului Tare de tot cu Viorel Grigoroiu, acolo unde a vorbit despre mai multe aspecte legate de viața sa profesională, dar în special de cea personală. Astfel, Adriana Bahmuțeanu a dezvăluit și câteva amănunte legate de cum se procedează și în alte țări cu privire la situația în care se află aceasta și copiii săi, explicând faptul că, chiar dacă acestora poate le este bine în mediul în care se află în prezent, din punct de vedere emoțional, lucrurile cu siguranță nu stau foarte roz.
“Sunt copiii mei și până în pânzele albe, merg până la capăt, cu toate aceste procese, cu toate aceste plângeri, cu toate aceste demersuri legale, pregătim un pachet în care să îmbunătățim legile existente ca astfel de cazuri să nu se mai repete niciodată.
În Spania, în Italia, în Franța unde vrei tu, în toată Europa, în Statele Unite, nu se întâmplă așa ceva.
Citește și: ”Super gripa” a ajuns în România. Care este primul simptom- kanald.ro
Teoretic le place, practic… (…) și la mine acasă li se spăla și li se călca și aveau de toate. (…) Emoțional, nu te simți bine fără părinți, chiar dacă ești adolescent și vrei să ieși de sub subordinea părintelui, nu te simți bine, atâta timp cât mama sau tata nu sunt lângă tine. Emoțional, copiii, mai ales după un deces, trebuie ajutați să trăiască acest doliu, pentru că ei n-au la vârsta lor instrumentele necesare s-o facă singuri. Nici noi adulții n-avem toate instrumentele necesare să trecem peste o pierdere, un doliu. O pierdere înseamnă… pierd o casă, pierd un câine, pierd o persoană apropiată, tot pierdere e, tot doliu și doliul ăsta are mai multe etape.”, a declarat Adriana Bahmuțeanu, în cadrul podcast-ului menționat anterior.